Scorpion P6 - tříkolka s motorem z Ninji

Tříkolka Scorpion P6 měla za cíl přinést: jedinečnost, zábavu a skvělé jízdní dojmy. Video naznačuje, že cíl byl úspěšně splněn.

Scorpion P6 - tříkolka s motorem z Ninji
Scorpion Motorsports, firma se sídlem v Miami na Floridě, poskládala tříkolku Scorpion P6. Koncepce vozidla má stále oblíbenější rozložení kol: dvě kola na přední nápravě a jedno vzadu. Vpředu je velké přítlačné křídlo podobné formuli, nad jezdcem je ochranný oblouk a vzadu je difuzor a kyvná vidlice.


Pohonnou jednotkou je řadový čtyřválec o objemu 600 ccm. Jednotka disponuje výkonem 124 koní a může se točit až do 16 000 ot/min. Že vám tyto čísla něco připomínají? Ano, tušíte správně, jedná se o agregát z Kawasaki ZX-6R Ninja. Tříkolka o hmotnosti 325 kg zvládne sprint z nuly na stovku za pouhých 3,5 s a test akcelerace a brzd 0 - 100 km/h - 0 Scorpion P6 zvládne za 10 s. 


Máte zájem o tuhle hračku? Pak si připravte 30 000 dolarů (cca 515 tis. Kč). Scorpion Motorsports pro vyznavače hardcore verzí dále připravuje Scorpion P6 Turbo, kde by výkon poskočil na 150-160 koní a příplatek bude kolem 6 000 dolarů. Obě verze pak bude možné kombinovat s odlehčenou "Lightweight" verzí (+15 000 $), která bude mít např. karbonovou karoserii a kompletní výfukový systém z titanu.Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.39
Známkováno: 18x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist