Royal Enfield uvede příští rok řadový dvouválec

Po prvních zprávách, týkajících se aktivit značky Royal Enfield mimo Indii, přichází další, tentokrát ještě zajímavější aktuality o tomto výrobci klasických motocyklů. Tvorba vývojových center v Británii a Indii totiž vyústí hned v několik nových modelů a co víc, poháněných minimálně dvěma novými motory.

Royal Enfield tak snad vůbec poprvé upustí od klasické koncepce vysokozdvihového jednoválce a uvede řadový dvouválec. Jeho příchod na trh je podle britského dealera již potvrzen a to hned na příští rok. Spolu s novým dvouválcem, který by měl mít podle všeho objem 750 ccm, vytasí Royal Enfield ještě nový, menší jednoválec. Ten by se mohl pyšnit objemem 410 ccm a využívat rozvodu OHC s jednou vačkou a čtyřmi ventily.
Dohromady se tak od značky Royal Enfield dočkáme příští rok minimálně čtyř nových motorek, které budou nové pohonné jednotky využívat. Zatímco větší motorky s dvouválcem by se mohly vydat proti konkurenci v podobě Triumphu, menší jednoválec by se měl zabydlet v novince ve stylu scrambler. Znalce určitě potěší, že k navrhování nových modelů byl přizván i bývalý designér Ducati Pierre Terblanche, stojící za skvosty jako PaulSmart 1000 LE.
Kdy budou nové modely na trhu, to je v tuto chvíli složité odhadnout, Royal Enfield chce nicméně zvýšit celkovou produkci a nabídnout motorky i tam, kde se doposud příliš neuchytily. Celkově by měl globální odbyt vzrůst oproti současnému stavu až o 50 %.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (15x):TOPlist