globalmoto_unor
Povinné ručení na motorku lze získat výhodně

Milovníci motocyklů musí počítat s tím, že i na ně se vztahuje zákon č. 168/1999 Sb., jenž vyžaduje úhradu pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Toto povinné ručení na motorku je nutné platit každý rok. Proto když už tomuto výdaji nelze uniknout, je rozumné získat co nejlepší cenu.

Klíčové parametry pro cenu povinného ručení za motorku

  1. Období, ve kterém motorku provozujete – toto je velmi zásadní faktor, díky kterému lze získat nejlevnější povinné ručení motocyklu. Mnoho motorkářů jezdí na motorce pouze v sezóně, která je v České republice zhruba od května do října, tedy půl roku. V těchto případech je samozřejmě zcela zbytečné za pojištění platit po celý rok a je vhodné zvolit sezónní povinné ručení na motorku.
  2. Objem motoru – platí jednoduché pravidlo, že čím silnější stroj, tím dražší povinné ručení. To je u motorek stejné, jako u automobilů. Výjimku tvoří několik pojišťoven, které cenu stanovují podle výkonu motoru v kW. Ovšem i zde vyšší kW znamená dražší pojištění.
  3. Historie řidiče – čím delší dobu jezdíte na motorce bez nehody, tím získáte větší bonus a levnější povinné ručení. Roli může hrát i počet pojistných událostí.

Vybrané ukázky povinného ručení

Česká pojišťovna
U České pojišťovny lze vybírat ze tří druhů povinného ručení na motorku. Ty nabízejí limity pojistného plnění v hodnotě 35, 50 a 100 miliónů při škodách na majetku a zdraví.
Všechny obsahují právní ochranu. U limitu do 50 miliónů ještě získává řidič asistenci při nehodě a úrazové pojištění. Nejvyšší limit navíc nabízí asistenci při poruše motorky a úrazové pojištění spolucestujících.

Generali
Také Generali nabízí několik variant, přičemž nejlevnější povinné ručení motocyklu platí pro pojistný limit 35 miliónů. Nejvyšší dosahuje hodnoty 200 miliónů.
Součástí pojištění může být široké spektrum asistenčních služeb nebo úrazové pojištění. Zajímavé je pojištění proti poškození motorky hlodavcem nebo při střetu se zvířetem.

Pojišťovna Slavia
Povinné ručení na motorku nabízí Slavia ve třech verzích. Limity jsou nastaveny na 35 nebo 100 miliónů korun.
U nejvyšší varianty získáte vedle asistenčních služeb i pojištění proti vandalismu nebo cestovní pojištění. Zajímavá je také nabídka na pojištění pokut a odpovědnosti občanů.

Jak si snadno a rychle vybrat nejlevnější povinné ručení motocyklu

Nejjednodušší cestou je využití online srovnání povinného ručení na motorku. Tato služba vám poskytne perfektní přehled o tom, co která pojišťovna nabízí. Jestliže vás konkrétní produkt zaujme, můžete pojistku rovnou uzavřít.

Při uzavření povinného ručení přes srovnávač můžete získat ještě další výhody. Například různé slevové poukázky, bezplatný právní servis nebo odškodnění po nehodě zdarma. Pokud si nebudete vědět rady, odborně proškolení poradci vám bez jakýchkoliv poplatků poradí. Obávat se nemusíte ani toho, že byste museli dlouho čekat na zelenou kartu. Tu dostanete na váš email a obratem vám je také zaslána poštou. Začít jezdit tak můžete v podstatě okamžitě.
TOPlist