husqvarna_naked
Potvrzeno: Motosalon letos nebude

Sice jsme to všichni tušili, ale znáte to, naděje umírá poslední. A tak se právě dnes stalo: Veletrhy Brno spolu se Svazem dovozců automobilů oficiálně oznámily, že se letošní březnový veletrh Motosalon neuskuteční.

Bylo to nahnuté už loni. Do poslední chvíle se nevědělo, jestli Motosalon bude nebo nebude. V Česku se právě začínala rozvíjet koronavirová epidemie, Motosalon začínal ve čtvrtek 5. března a až ve středu ráno se po zasedání Bezpečnostní rady státu potvrdilo, že se může konat. Mnozí vystavovatelé začali boj s časem, neboť zatímco v předchozích letech už několik dní připravovali svoje stánky, teď stáli venku s naloženými náklaďáky a čekali na rozhodnutí. Dva dny po skončení Motosalonu přišel lockdown…

Letos jsme tak byli na variantu, že Motosalon vůbec neproběhne, už docela psychicky připraveni. A čím více se to blížilo, tím jasněji se jevil fakt, že do sezóny 2021 vjedeme bez jejího oficiálního zahájení, za nějž byl Motosalon vždycky považován. Do měsíce se totiž epidemiologická situace u nás těžko změní tak, aby bylo možné povolit hromadnou akci, během níž se za čtyři dny v uzavřených prostorách vystřídá na 60 000 návštěvníků. „Motosalon je vrcholnou prezentací motocyklů a příslušenství v Česku. Konání akce je bohužel neslučitelné s aktuální maticí protiepidemických opatření. Za nouzového stavu bez perspektivy uvolnění počátkem března nelze akci charakteru Motosalonu připravovat a uspořádat. Příprava by znamenala zmařené investice a zmařenou energii vystavovatelů i nás jako organizátorů," uvedl ke zrušení generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Vzhledem k tomu, jak a hlavně kdy se motorky prodávají, nedává smysl vymýšlet nějaký pozdější termín, červen apod. nemá pro prodejce motocyklů ani příslušenství význam. Nicméně jak uvádějí Veletrhy Brno coby pořadatel i Svaz dovozců automobilů, na jehož objednávku Motosalon vzniká, společně zvažují alternativní formáty, jak později v menším rozsahu motocyklové novinky a příslušenství představit. Mohlo by se tak stát nejspíše během menších obchodních dnů na motorkářsky exponovaných místech, nebo v rámci jiných veletržních projektů.

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)
TZ - (Odebírat články autora)
Jiří Jevický - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 20 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist