husqvarna_vitpilen_401_duben
Peugeot Satelis2 400i

Rodina francouzských skútrů Satelis, za kterou stojí značka Peugeot, se rozrostla o nový přírůstek z kategorie maxiskútrů. Inovovaný Satelis2 400i nahrazuje slabší 300i a dočkáme se i ostré verze s přídomkem RS.

Čtyřstovka nabízí výkon 27,4 kW při 7 000 ot/min, což je nárůst o více než 9 kW oproti slabšímu modelu 300i. Vyšší výkon u Peugeotu 400i je bohužel doprovázen vyšší hmotností, která je u čtyřkila 213 kilogramů. Zadní kolo už není 13palcové, najdeme zde stejnou velikost jako vepředu, tedy 14 palců, přičemž rozvor 1 500 mm zůstal stejný.
V oblasti designu k mnoha změnám nedošlo, stále jde o pohodlně vyhlížející skútr, který se hodí spíše na delší příměstské přejezdy např. do práce do velkoměsta a večer zpět na venkov s nákupem pod sedlem, než na dravou jízdu na okreskách. Rozdíly jsou opravdu v detailech, můžeme si ale všimnout, že nový model myslí i na pohodlí spolujezdce a je vybaven opěrkou zad. Nový motor samozřejmě potřebuje i modifikovaný nerezový výfuk.
Zbytek výbavy zůstává opět téměř stejný, zmínit můžeme úložný prostor na dvě integrální přilby pod sedlem, 12V zásuvku, další úložné prostory pod řídítky, přihrádku na nápoj nebo digitální palubní desku umístěnou mezi povedenými budíky. Nesmíme zapomenout na RS verzi, která disponuje sportovnějším sedlem, černými ráfky, nižším plexi nebo stojánkem bez blokace zapalování, takže můžete zahřívat motor, i když je skútr je postavený v garáži.
Základní model je na trhu s cenovkou lehce pod 150 000 korun a to v perleťové bílé, perleťové černé a hnědé „havana“ barvě. Cenovka RS verze zatím není známá, pokud byste ale měli zájem kontaktovat dealera, tak vězte, že RS se bude dodávat sněhově bílé a titanově šedé barvě. Myslíme, že Satelis2 400i se může objevit ve vašem hledáčku, pokud hledáte evropskou kvalitu a uhlazený design.

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):
Motokatalog.czTOPlist