journeyman_unor
Nová aplikace Motorkáři.cz a soutěž o ceny

Stáhněte si novou aplikaci Motorkáři.cz pro operační systém Android. Připravili jsme pro vás nové funkce a spouštíme také soutěž o zajímavé ceny.

Druhá verze mobilní aplikace pro telefony s operačním systémem Android nabízí stejné možnosti jako první aplikace, kterou jsme spustili již v roce 2012, a do dnešního dne si ji stáhlo přes 10 tisíc uživatelů. Nová verze je od začátku připravována na zcela novém základu, ke kterému budeme přidávat a doplňovat další funkce.

Smyslem aplikace není udělat duplicitně celé rozhraní webu Motorkáři.cz, které si můžete prohlížet na PC nebo responzivně pomocí prohlížeče svého telefonu, ale nabídnout takové funkce, které využijete přímo v terénu na motorce.

Jaké novinky jsme připravili?

Přihlášení

Do aplikace se můžete přihlásit stejným e-mailem (nebo Nickem) a heslem jako na serveru Motorkáři.cz. Tím budete mít možnost využít všechny funkce, které aplikace nabízí. Na úvodní stránce naleznete matici s ikonkami, kde první dvě jsou již funkční. Ostatní sekce zatím připravujeme.

Články

Po kliknutí na červenou ikonku "Články" dostanete rychlý výpis nejaktuálnějších novinek rozdělených podle záložek, kterými se můžete posouvat prstem vpravo a zobrazit i další sekce: Sport, Cestování, Motoakce a nově Reportéra.

 

Reportér: Přidejte vlastní článek

První novou funkcí je možnost vložit vlastní článek nebo fotogalerii například z vaší vyjížďky nebo  srazu. Přímo v terénu na motorce můžete přidat zajímavý úsek vhodný pro motorkáře, upozornit na pěkné ubytování nebo přidat fotky z právě probíhajícího srazu nebo  motoakce.

Komentáře: Výpis a vložení

Další novinkou je rychlý výpis komentářů pod článkem s možností vložení nového. Po kliknutí na modrou ikonku "plus" vpravo dole přidáte nový komentář, který se ihned objeví pod článkem.

Nastavte větší písmo

Poslední drobností je možnost zvětšení písma v celé aplikaci, které nastavíte na úvodní stránce vpravo nahoře. Standardně je aplikace zobrazena menším písmem a je možné zvolit větší.

POI - body zájmu

Druhá ikonka na úvodní stránce POI vypisuje po kliknutí přes 2500 bodů, které jsou vhodné pro motorkáře. Jedná se o zajímavé trasy, pěkné ubytování, kempy, moto muzea, enduro dráhy nebo například motoshopy a servisy. Body můžete vpravo nahoře opět filtrovat a zobrazit si tedy například "hezké úseky".

Detail bodu a navigace

Po kliknutí na bod zájmu se zobrazí jeho detail, kde je náhled, popis a fotky z místa. Kliknutím na modrou ikonku šipky spustíte navigaci, kterou můžete k bodu přijet.

Přidejte fotky k bodům a vyhrajte zajímavé ceny

V případě, že jste blízko bodu zájmu, který máte zobrazen v detailu, můžete tento doplnit o nové fotky přímo z místa. Stačí kliknout na modrou ikonku "foťáku", který je v detailu bodu a přidat nové fotky.

Od června do konce srpna probíhá soutěž ve které můžete tyto body postupně navštívit. 10 motorkářů, kteří navštíví nejvíce bodů zájmů v nové aplikaci a doplní je o nové fotografie přímo z místa dostane jednu z cen. Firma Globalmoto věnovala do soutěže přilbu Cyber UX-22 a firma Motozem rukavice značky Revit. Další ceny připravujeme.

Víme, že zatím aplikace moc novinek nenabízí, ale chceme nové věci stále doplňovat, abychom jednou za dva měsíce otevřeli opět další záložku (například Bazar nebo Fórum). Trošku stranou nyní zůstává vývoj pro mobilní telefony s operačním systémem iOS, Symbian a Windows. Slibujeme, že pro iOS kromě stávající aplikace připravíme také novější verzi.

Stáhnout pro Android

Novou aplikaci pro operační systém Android je možné zdarma stáhnout na této stránce.

Budeme rádi, když nás upozorníte na chyby a případné pády aplikace popíšete na e-mail nebo nahlásíte přímo v aplikaci.

 

Odpovědi na vaše dotazy k aplikaci

 • Bohužel si nemohu přečíst komentáře k článkům a písmo nejde zvětšit.
 • V nové verzi jsou již komentáře vedle článku zobrazeny s možností přidání nového. Velikost písma jde zvětšit na úvodní stránce aplikace vpravo nahoře.

 

 • Chybí fórum a bazar
 • Druhá verze je postavená na novém základu ke kterému budeme přidávat další funkce. Jako další přijde Fórum, Bazar a soukromé zprávy v profilu uživatele. Každou novou sekci chceme postupně každé dva měsíce spouštět. Díky za trpělivost.

 

 • Nedokončené, chce to dodělat aby to bylo jak real stránky :))
 • Ahoj, to ale nechceme dělat. Smyslem aplikace není udělat duplicitně celé rozhraní webu Motorkáři.cz, které si můžeš prohlížet responzivně pomocí prohlížeče svého telefonu, ale nabídnout takové funkce, které využiješ přímo v terénu na motorce a s telefonem v ruce. Nyní je tam mapa bodů zájmu, kde si zobrazíš například pěkné úseky a trasy, plus výpis nejnovějších článků s možností přidání nového z tvého mobilu.

 

 • V POI chci spouštět rovnou navigaci a mít možnost tel. kontaktu na daný bod zájmu.
 • V nové vezi je již možné POI spouštět přímo s navigací, která tě dovede k bodu. Telefony u bodů bohužel neznáme, pokud nejsou přímo vložené v textu. Nově je možné také doplnit fotky u bodu zájmu.

 

 • Bohužel proti webovkám je to hodně osekané. Chtělo by to ještě doladit. Sekce akce a bazar opravdu chybí.
 • Ahoj, na webu je toho tuny a vše se dá pohodlně responzivně prohlížet přes webové rozhraní v mobilu. Do aplikace nikdy všechno nedáme a není to její smysl. To bychom dělali dvakrát to stejné. Aplikace ti má nabídnout takové funkce, které využiješ přímo v terénu na motorce. Takže jsou to například body zájmu, možnost přidání nového článku-reportáže nebo později upozornění na nově vložený motocykl v bazaru, soukromé zprávy mezi přáteli, motoakce na víkend, trasy apod. Díky za podporu.

 

 • Jakou velikost má aplikace a jakou verzi Androidu podporuje?
 • Aplikace má přes 5 MB a vyžaduje Android 4.2 a vyšší. Verze Kitkat je 4.4 a je to nyní nejstarší OS, který se prodává.

 

 • Udělejte aktualizaci, kde bude bazar a forum a motorkáři budou spokojení. Web máte super, tak nechápu proč je aplikace tak chudá.
 • Ahoj, vývoj aplikace je něco jiného než u webu. Několikrát jsme to řešili přes externí firmy, ale pořád jsme nebyli spokojeni. Nyní si aplikaci vyvíjime od základu sami a budeme postupně doplňovat důležité funkce, které by měla appka obsahovat. Díky za podporu.

 

 • Chybí mi tu diskuse, srazy a akce, osobní zprávy a upozornění, nechápu proč App vyžaduje mé foto apod. Na trase body zájmů supr. Ocenil bych i počítání spotřeby jak na ofic. Webu..
 • Určitě jde do aplikace vložit spousty nových věcí a souhlasím, že tam toho stále dost chybí. Počítání spotřeby, záznám do deníku, upozornění na nové zprávy, akce, inzeráty. Budeme se snažit postupně přidávat další věci. Foto a polohu aplikace vyžaduje, protože ji potřebuje při zobrazení bodů zájmu a vkládání nového článku, kde nahráváš fotky.

 

 • Proč není nová aplikace také pro iOS?
 • Zatím je ke stažení starší verze aplikace pro iOS: https://itunes.apple.com/cz/app/id548591868 , kde jsou články a POI. Až bude více funkcí v Android aplikaci, budeme se snažit to stejné přenést do iOS. Díky za podporu.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist