husqvarna_naked
Značku MV Agusta zachrání investice z Ruska

S továrnou ve Varese to posledních pár měsíců bylo nahnuté, ale brzy by se linky měly rozjet zase naplno. Společnost MV Agusta Holding získala čtvrtinu akcií, které ještě před nedávnem patřily firmě Mercedes AMG, a se skomírající výrobou prémiových sportovních motocyklů to hned vypadá o něco lépe. Za celou transakcí stojí investiční fond ComSar Invest, který patří do skupiny Black Ocean Group ruského ropného magnáta Timura Sardarova.

Jednání o převodu kapitálu začala už minulý rok, a jejich výsledkem je vznik nové společnosti MV Agusta Holding, která koupila zpět 25 % akcií ve firmě MV Agusta S.p.A od dřívějšího vlastníka Mercedes AMG. Podrobnosti o výši finančního vyrovnání zveřejněny nebyly, podstatné však je, že italskou fabriku bude nadále řídit její dosavadní prezident Giovanni Castiglioni.

Ten k celé transakci říká: "Vstup investiční společnosti ComSar Invest do našeho holdingu prostřednictvím navýšení kapitálu a nákupem akcií od divize Mercedes AMG představuje důležitý milník v našem plánu, jehož klíčovým bodem je posílení hlavní aktivity značky MV Agusta - výroby vysoce výkonných prémiových motocyklů. Opatření, přijatá v posledních 12 měsících, vrátila firmu MV Agusta zpátky do ziskových čísel, umožnila dokončit plán restrukturalizace a podpořila vývoj nových produktů i konsolidaci našich klíčových trhů.”

Timur Sardarov, hlavní akcionář společnosti ComSar Invest, doplňuje: “MV Agusta je pro nás nejikoničtější značka v oboru; společnost, která v posledních pěti letech výrazně investovala do vývoje nových produktů a vytvořila pozoruhodnou modelovou řadu, která dává základ úspěšné budoucnosti. Naše kapitálová účast má spolu s nejvyšším vedením společnosti jasnou dlouhodobou vizi; v následujících letech podpořit a posílit značku MV Agusta na pozici výrobce super-prémiových motocyklů. Naše zdroje věnujeme rozšíření prodejní a servisní sítě MV Agusta, a naše zkušenosti využijeme na poli internetových technologií a v marketingu, abychom se prosadili na nových trzích a zvýšili počet zákazníků značky MV Agusta.”

Spojení italského výrobce motocyklů s německou automobilkou zřejmě nepřineslo očekávané výsledky ani v případě Ducati a Audi. V posledních měsících světová média spekulují také o ukončení této kapitálové spolupráce, a podle neoficiálních zpráv koncern Volkswagen uvažuje o prodeji svého podílu. Možná se tedy v blízké době budou měnit i akciové poměry ve společnosti z Bologni.

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)
Press - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 1 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist