MV Agusta Brutale 800

Fabrika z Varese má podle všech zpráv na domácí výstavu EICMA velmi slušně nazbrojeno. Po nedávném ohlášení nového modelu Rivale MV Agusta pustila během uplynulého víkendu do světa informaci o další novince - Brutale 800.

MV Agusta Brutale 800
Do segmentu stále více populárních osmistovkových naháčů tak přibyde další atraktivní kousek, a nová Brutale vyplní ve výrobním programu firmy poměrně velkou mezeru mezi Brutale 675 a řadou 1090. Novinka bude vybavena řadovým tříválcem o objemu 798 ccm, o kterém jsme už slyšeli v souvislosti s připravovaným novým modelem Rivale, který bude na výstavě v Miláně nejspíš také představen. Osmistovka konstrukčně vychází z motoru, používaném v Brutale 675 a supersportu F3, přičemž zvýšení objemu bylo dosaženo prodloužením zdvihu z 45,9 mm na 54,3 mm, při stejném vrtání 79 mm.
Nepotvrzené informace hovoří o maximálním výkonu 125 koní při 11 600 otáčkách a točivém momentu 81 Nm v 8 600 ot. za min. naznačují, že si osmistovka nebude libovat v tak vysokých otáčkách jako Brutale 675. Udáváná suchá hmotnost 167 kg přitom váhu 675 přesahuje jen nepatrně.
Přestože se první pohled Brutale 800 nijak zásadně neliší od Brutale 675, určité rozdíly najdeme ve výbavě obou modelů. Osmistovka dostala navíc plně nastavitelné přední i zadní odpružení, a monobloky Brembo. Elektronický balíček MVICS (motor & vehicle integrated control system) zahrnuje osmistupňovou kontrolu trakce a volitelné režimy motoru. Za příplatek pak můžete mít systém rychlořazení EAS, který je součástí standardní výbavy u speciální "italské" edice v modrobílém provedení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 13x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist