ktm_kveten_duke_keys
Motosalon nebude ani letos, částečnou náhradou má být Motovíkend

Dalo se to čekat, i když i my v redakci jsme do poslední chvíle doufali, že tahle zpráva nepřijde. Vzhledem k všeobecným problémům spojeným s dnešní situací ve světě byli organizátoři tradičního veletrhu Motosalon nuceni přistoupit k jeho zrušení. Poslední ročník se uskutečnil v roce 2020. Jako alespoň malá náplast proběhne v dubnu akce Motovíkend.

Veletrh Motosalon tradičně otevírá motorkářskou sezonu. Koná se pravidelně začátkem jara a přináší zájemcům o koupi motocyklu nebo vybavení vítanou inspiraci. Letos se výstava bohužel neuskuteční. K nejistému vývoji pandemické situace se přidalo narušení výrobních a dodavatelských vztahů, což způsobilo zpoždění dodávek včetně uvedení motocyklových novinek na trh. Proto se pořadatel Veletrhy Brno, a.s. společně se Svazem dovozců automobilů (SDA)
a partnery rozhodl přípravy akce v roce 2022 ukončit. Sezónu však zahájí Motovíkend, který přivítá příznivce motocyklů a doplňků od 8. do 10. 4. 2022! Motosalon se ve své tradiční podobě opět vrátí v roce 2023. „Náš obor patří k jednomu z nejvíce zasažených výpadky dodávek komponentů, což se projevuje obecně zpožďováním distribuce nových motocyklů. Dovozci se ve většině případů potýkají s absencí novinek pro začátek sezóny a s narušením termínů dodávek motocyklů všeobecně,“ říká za motocyklovou sekci tajemník Svazu dovozců automobilů Josef Pokorný. „Vystavovatelé navíc dle vlastního vyjádření cítí nejistotu i vzhledem k brzkému termínu na začátku března, a proto jsme se k situaci rozhodli přistoupit maximálně zodpovědně. Motosalon vnímáme jako reprezentativní přehlídku výrobců a dovozců motocyklů a motocyklového vybavení. Již pro příští rok plánujeme společně se Svazem dovozců automobilů uspořádat Motosalon v podobě, jak jej všichni znají,“ vysvětluje Tomáš Moravec, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno. K tomuto rozhodnutí přispěl také fakt, že ke stejnému rušení oborových akcí
z obdobných důvodů dochází i v zahraničí. Jedním z příkladů je Moto Austria
v Rakousku.

Motovíkend svým rozsahem Motosalon sice nenahradí, ale umožní motorkářům doplnit před sezónou výbavu. „Vnímáme obrovský zájem fanoušků a příznivců motocyklů. Rozhodli jsme se tedy v náhradním dubnovém termínu uspořádat zážitkové setkání příznivců, kteří si budou moci doplnit výbavu a vyzkoušet některé typy motocyklů,“ nastínil rozdíl Petr Maliňák, ředitel veletrhu. Třídenní akce bude setkáním nadšenců a milovníků motocyklů a všeho, co k tomu patří. Na Motovíkendu samozřejmě nebudou chybět motorky, které doplní sekce oblíbených originálních přestaveb. Bohatý výběr bude i v segmentu příslušenství a doplňků, včetně speciálního oblečení. Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavý doprovodný program. Když k tomu přidáme „spanilé jízdy“ po Brně i v areálu výstaviště, mají se moto fanoušci opravdu na co těšit! O aktuální informacích a novinkách, které se v rámci Motovíkendu představí budeme fanoušky pravidelně informovat. „Prodloužený Motovíkend se uskuteční v dubnovém termínu 8.–10.4., kdy už předpokládáme, že bude pěkné počasí a lepší podmínky pro setkání všech milovníků jedné stopy,“ pozval na závěr všechny příznivce motocyklů a nejen je Petr Maliňák.

 

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)
Jiří Jevický - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 10 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist