Motocykl a Bohemian Custom Bike 2012

S výstavištěm v Praze Holešovicích je motocyklová výstava spojena už podle všeho nerozlučně, a tak i letos začátkem března budou Průmyslový palác a Křižíkovy pavilony vyhrazeny milovníkům jedné stopy. Kromě novinek ze světa motocyklů se návštěvníci mohou přijít podívat také na ostatní nezbytnosti, které k životu na dvou kolech patrí, a chybět samozřejmě nebudou ani čtyřkolky.

Motocykl a Bohemian Custom Bike 2012
Přestože nosným tématem výstavy Motocykl je v posledních letech hlavně přidružená přehlídka customů, seznam vystavovatelů slibuje zastoupení několika významných motocyklových značek. 
K největším lákadlům letošního ročníku bude bezesporu patřit revoluční superbike Ducati 1199 Panigale. Značka z Boloně na svém stánku představí i další novinky pro rok 2012, včetně dalšího sportovního modelu, 848 EVO Corse, Streetfighter 848, Diavel Cromo. Stánek Ducati by nebyl kompletní, kdyby na něm chyběla typická italská kavárna s napěněným espresem.
Firma Motoprestige zastupuje na českém trhu mimo jiné značku Husqvarna, a tak pokud jste ještě neviděli na vlastní oči letošní novinku Nuda 900 nebo Nuda 900R, budete mít o důvod víc, proč výstavu Motocykl navštívit. Hned vedle modelové řady motocyklů Husqvarna najdete také kompletní nabídku japonské značky Suzuki, včetně novinek GSX-R1000 nebo V-Strom 650. Velkému zájmu návštěvníků se jistě bude těšit Suzuki GSR 750, kterou si jeden vylosovaný šťastlivec po skončení výstavy odveze domů jako výhru v soutěži. A protože firma Motoprestige obchoduje ještě s motocykly a skútry dalších značek, bude se určitě dlouho na co dívat.
Dovozce motocyklů Derbi a Sym, firma Meteorsport, se věnuje také zastupování méně známých značek, které se zabývají malosériovou výrobou exkluzivních motocyklů. Na jejich stánku díky tomu uvidíte motocykly francouzské značky Voxan, nebo designové skvosty z italské dílny značky Bimota. Perličkou je také účast výrobce luxusního českého šestiválce FGR Midalu. Na letošním Motocyklu se představí FGR český tým se strojem české výroby, který se zúčastní mistrovství světa silničních motocyklů v nově vypsané kategorii Moto3.
Svoje novinky představí v Holešovicích také značky Kawasaki a Harley-Davidson, a na svém tradičním místě postaví expozici i dovozce čtyřkolek Journeyman, který zve na premiéru nejočekávanější čtyřkolky posledních let, zcela novou dvouválcovou osmistovku Gladiatora X8 EFI V-twin.  Společné zázemí budou na  výstavě sdílet motocykly Victory a čtyřkolky Polaris, přičemž motocyklové nadšence bude na dvojstánku zajímat především bobber Victory High-Ball a cestovní koráb Victory Cross Country Tour. Ze čtyřkolových speciálů určitě zaujme Side by Side vozidlo Polaris Ranger RZP XP 900 - Vítěz Dakaru 2012.
Poprvé v České republice představí firma HW Trikes motorové tříkolky na bázi vzduchem chlazených motorů Volkswagen německé firmy WK Trikes.

Nedílnou součástí každého Motocyklu je prodejní výstava motooblečení a dalších motocyklových doplňků. Vystavovatelé slibují u veškerého příslušenství atraktivní ceny, a tak si nezapomeňte vzít s sebou patřičnou hotovost, pokud zrovna plánujete obnovu svého motorkářského šatníku.
Levé křídlo patří jako obvykle soutěžní přehlídce motocyklových přestaveb Bohemian Custom Bike, na které návštěvníci uvidí to nejlepší z dílen domácích i zahraničních stavitelů motorek.  Akce je součástí projektu V4 a vítěz postupuje do zahraničních soutěží. Atmosféru dokreslí módní přehlídky, besedy se staviteli motocyklů, koncerty a fotografování modelek v profesionálním fotografickém studiu před zraky návštěvníků. Opět proběhne také přehlídka mistrů americké retuše Airbrush Art Festival, v rámci které se bude malovat nejen na stroje, ale i na ženská těla.
Doprovodný program také nenechává nic náhodě. Ve spolupráci s Promotýmem Praha připravujeme autogramiády a besedy s účastníky nového terénního závodu Intercontinental Rally, který prochází dvěma kontinenty a je zaměřená na závodníky a dobrodruhy. Novinkou bude prezentace a ukázka rozvíjející se motocyklové disciplíny Flattrack – americké ploché dráhy. Ta bude doplněna o tradiční výstavu dragsterového sportu a amerických hotrodů.

Před Průmyslovým palácem budou diváky bavit přední čeští kaskadéři - Marek Černý, Přemysl Vaněk, Lukáš Petráček, Jaroslav Janovský, Tomáš Vorel. Stuntridery nově doplní atraktivní podívaná na stěně smrti – retrospektivní disciplína provozovaná v prkenném kotli, pěkně postaru. Návštěvníci si budou také moci vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách na jednoduchém polygonu a v neposlední řadě se předvede sympatický šoumen a sportovec Míra Lisý se svým projektem Bezpečně na motorce.
Otevírací doba je ve dnech 8., 9. a 10. března 10 - 20 hodin, v neděli 11.března bude otevřeno jen od 10 do 17 hodin. Vstupné za osobu činí 100,- Kč, při zakoupení lístku v předprodeji ušetříte dvacku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.89
Známkováno: 28x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist