Morini MM3 půjde do výroby

Společnost Moto Morini oznámila rozhodnutí uvést své první cestovní enduro do výroby v roce 2008. O prototypu s názvem MM3 jsme měli příležitost poprvé informovat v reportáži z podzimní výstavy v Miláně. Pozitivní ohlasy veřejnosti nepochybně přispěly k tomu, že se Morini rozhodlo převést tento koncept na výrobní model.

Morini MM3 půjde do výroby
Společnost Moto Morini již oznámila, že výrobní verze MM3 pravděpodobně prodělá určité změny. Koncept totiž nabízel některé pokrokové elektronické prvky, jako kontrolu prokluzu, elektronický přenos signálu z plynové rukojeti a protiblokovací brzdový systém. Dá se očekávat, že výrobní verze bude některé z těchto funkcí postrádat, jinak by na nabitém trhu velkých cestovních endur nemohla cenově konkurovat. První odhady tipují začlenění pouze systému ABS, který se v tomto segmentu stává standardem.
Design polokapotáže navržený ateliérem Marabese se asi příliš měnit nebude, jako základ konstrukce pravděpodobně zůstane rám odvozený z modelu Corsaro 1200 a sedmnáctipalcová kola. Stejně tak pohonná jednotka bude motor z Corsara zkrocený z 138 na 125 koní. Aby se motocyklu dalo alespoň vzdáleně ještě propašovat do označení slovo enduro, dostane odpružení delší zdvihy, možnosti nastavení by však měly zůstat.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist