Moto Guzzi California 1400 předčasně odhalena

Prestižní anglický magazín MCN přišel s informacemi o nové Californii 1400 od zdroje "blízkého vedení" Moto Guzzi.

Moto Guzzi California 1400 předčasně odhalena
Italský koncern Piaggio Group má zřejmě problém s únikem informací z vlastních řad. Už začátkem února jsme vás informovali o fotografiích, které kolovaly po internetu a bylo na nich zachyceno nové cestovní enduro Aprilia Caponord a cruiser Moto Guzzi California 1400. Zatímco u Caponordu se spekuluje, že bude poháněn vidlicovým dvouválcem, původem z hypermotardu Dorsoduro 1200, California by měla dostat do výbavy zcela nový agregát s vyšším objemem.
Magazín MCN přichází s novou fotografií, která unikla z oficiálního setkání autorizovaných dealerů. Navíc přináší řadu bližších informací, které sice nejsou ověřené, ale jak už historie několikrát potvrdila, budou z drtivé části pravdivé.
Z fotografie je patrné, že California má chlazení kapalinou, ale na klasické vodní chlazení je chladič poměrně malý. Zřejmě půjde o nové olejové chlazení, podobné tomu, které už funguje na modelu Griso 1200 8V. Pohonnou jednotkou bude opět dvouválec uložený podélně; osy válců budou svírat 90 stupňů; čtyři ventily na válec. S vyšším objemem se dá očekávat i masivnější točivý moment, který by se mohl rovnat konkurenčním americkým a japonským cruiserům. Oficiální představení nové Californie se očekává už letos na podzim.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.19
Známkováno: 16x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist