Matchless: Model X Reloaded

Pro Británii je letošek rokem návratů slavných značek. Nejprve oznámil comeback kdysi slavný Hesketh, o něco později k motorkám vrátila další ikona jménem Ariel a nyní se probouzí legendární Matchless. Ten se na výstavě Eicma v Miláně chystá představit svůj první model po půl století.

Náš tip

Přečtěte si něco o historii značky Matchless v našem Motokatalogu.


Jako návnadu firma zveřejnila první tři obrázky novinky s názvem Model X Reloaded, pojmenované po Matchless Model X, jehož představení se datuje k roku 1929. Moc technických údajů zatím není k dispozici, ale ví se například, že motorku bude pohánět vidlicový dvouválec S&S o objemu 1 916 ccm s parametry okolo 100 koní a 160 Nm.
Přední brzdu tvoří jediný kotouč, zato osazený poctivým dvanáctipístkovým třmenem. Vzadu je pak "pouhý" šestipístek. Zajímavým prvkem jsou dvoje stupačky včetně ovladačů - tedy řadící páky a brzdového pedálu. Jezdec si tak může hodit nohy buď ležérně dopředu, nebo zaujmout sportovnější polohu s nohama pod sebou. Řídítka i sedlo jsou výškově nastavitelné.
Cenu ani další podrobnosti neznáme. Oficiální představení novinky je ohlášeno na začátek listopadu, kdy se koná výstava Eicma v Miláně.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (9x):TOPlist