Long Way Down

Musím se vrátit trochu do historie - před pár lety se dva britští herci Ewan McGregor a Charley Boorman rozhodli vyrazit na dovolenou na motorkách. Jejich nápad se ale postupem času pořádně rozrostl. Najali mobilní filmový štáb, podepsali smlouvu s BBC na seriál a knihu a místo původní čtrnáctidenní dovolené z toho byla tříměsíční cesta Long Way Round okolo severní polokoule, v rámci které projeli Evropu, Asii a Severní Ameriku. Vydali se z Londýna a po trase Francie, Belgie, Německo, Česká republika, Slovensko, Ukrajina, Rusko, Kazachstán, Mongolsko, Sibiř, Aljaška, Kanada a USA dorazili po 115 dnech a více než 30 tis km do New Yorku.

Long Way Down
DVD z jejich putování je k dostání v Touratechu a je to opravdu krásný cestopis. Sice je to točené pro širokou veřejnost (seriál běžel v britské TV), ale jsou tam krásně zachyceny všechny fáze výpravy od plánování a výukových kurzů jízdy v terénu, přes jednání s KTM a posléze BMW o zapůjčení motorek (nakonec to byly BMW R1150GS), či papírování na hranicích. O jejich každodenních reportech na kameru či záběrech z helmy a všech zážitcích, havárkách, radostech i strastech zde psát nebudu, to musíte vidět sami.

Podívejte se na trailer seriálua ještě na souhrn jedné z kapitol průjezdu Mongolskem:
Charley Boorman si o rok později střihl podobnou televizní reportáž z pozice závodníka na Dakaru - Race to Dakar . Do cíle sice dojel jen jeho týmový kolega Simon, protože Charley si v druhé polovině závodu zlomil ruku v zápěstí, ale film dokončil alespoň jako reportér a můžu potvrdit, že zážitky z Dakaru z pohledu závodníka dokázal zprostředkovat strhujícím způsobem.

Konečně se můžu vrátit k názvu tohoto článku - Long Way Down. Původní dvojice herců Ewan McGregor a Charley Boorman letos znovu usednou za řidítka cestovních strojů - BMW R1200GS Adventure - a vydají se přes Evropu, tentokrát na jih, aby projeli celou Afriku. V plánu je 24 tis kilometrů ze Skotska až na nejjižnější bod Afriky - Cape Agulhas. Cesta povede přes 20 států a opět z ní poběží televizní série a DVD.
Tito herci v rámci svých cest po cestě také navštěvují různá střediska organizací UNICEF, CHAS a Riders for Health, kterým tak pomáhají získat potřebnou pozornost sponzorů a světové veřejnosti. Podrobné plány a nejnovější zprávy najdete na webu www.longwaydown.com.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist