Letošní veletrh Intermot je zrušený!

Do redakce nám dorazila dlouhá tisková zpráva, její význam je ovšem možné vyjádřit jedinou větou a shrnuli jsme ho již do nadpisu. První ze dvou tradičních nejdůležitějších evropských motocyklových veletrhů, německý Intermot, se v letošním roce konat definitivně nebude.

Nedá se říci, že bychom to nečekali. Zejména poté, když na začátku jara oficiálně zrušily svou účast značky BMW a KTM, a to jak na Intermotu, tak na ještě větším italském veletrhu EICMA, konaném o měsíc později. Již tehdy jsme vyslovili obavu, že by se také veletrhy nemusely konat vůbec. A minimálně v Německu tomu tak bude.

Intermot, jenž se měl konat v Kolíně nad Rýnem od 6. do 11. října, tak sdílí osud automobilové Ženevy, která byla šmahem zrušena na počátku koronavirové krize. Nyní se sice situace v Evropě už začala trochu stabilizovat, nicméně za čtyři měsíce se určitě nezlepší natolik, aby bylo možné pustit statisíce lidí během pár dní do uzavřených prostor. Abyste byli v obraze, předloni (německý veletrh se koná každý sudý rok) Intermot navštívilo přes 220 000 milovníků jedné stopy z více než 100 zemí světa.

Jelikož do Milána o měsíc později jezdí ještě víc návštěvníků (a všichni víme, jak na tom Itálie po stránce koronaviru je), dá se očekávat, že podobná zpráva nám o veletrhu EICMA přijde také. Už to asi klidně můžeme brát tak, že letos veletrhy prostě nebudou a veškerá prezentace se přesune do online světa a na web. A to jak ze strany jednotlivých značek, tak od pořadatelů veletrhů. Společnost Koelnmesse GmbH, která Intermot pořádá, v tiskové zprávě oznámila, že pracuje na digitálním formátu, který bude uveden před koncem tohoto roku, a vyjádřila přesvědčení, že do budoucna musí pořadatelé takovýchto akcí přijít s hybridními elementy a propojit osobní zkušenost s digitálním přístupem. Co to bude znamenat v praxi, bychom mohli zjistit v roce 2022, kdy se má konat další Intermot.

Na webu Motorkari.cz naleznete vždy kompletní informace o novinkách. Stejně jako v minulých letech: https://www.motorkari.cz/tagy/intermot

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 3 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist