gmoto_lambretta2
Připravovaná osmistovka od KTM poprvé spatřena

Pohotovému fotografovi se podařilo poprvé vyfotit připravovanou „malou Adventuru“ od KTM. Dlouho propíraná osmistovka se zbrusu novým, řadovým dvouválcem, už brázdí coby testovací mula okolí továrny v Mattighofenu.

O tom, že KTM chystá nové cestovní enduro středního objemu, se ví již delší dobu. Rakouská značka chce konkurovat na trhu úspěšné nové Hondě Africa Twin, BMW F800GS a britskému Tigeru 800. Všechny tyto stroje se za poslední dobu staly značně populárními pro kombinaci výkonu, schopností v terénu a samozřejmě i ceny, která je patřičně nižší oproti plnotučným, velkoobjemovým modelům.
I KTM chce tedy svou osmistovkou mířit na jezdce, u kterých jdou nároky na výkon lehce stranou a od svojí motorky požadují hlavně uživatelskou přívětivost a taky o něco nižší cenu. Jakou částku si KTM za novou 800 Adventure řekne, to je zatím ve hvězdách, ale rozhodně to bude méně, než za modely 1050 a 1190 Adventure. První odhady mluví o ceně kolem 288 tisíc korun.Největší zvědavost u nás jednoznačně vyvolává nový motor. Řadový dvouválec trůní ve zcela novém šasi a postupně najde své místo v dalších modelech KTM a Husqvarny. Jak je vidět z prvních, nikterak kvalitních fotografií, má osmistovka vedle nového rámu také novou kyvku, nový výfuk, nový podsedlový rám i novou nádrž.
Ještě před cestovním endurem, představí se světu nový 800 Duke, kterého můžeme očekávat již koncem tohoto roku jako model 2017. V průběhu příštího roku se potom můžeme těšit na 800 Adventure, která na trh vyrazí jako model 2018.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist