KTM oblékne do kapot všechny tři malé Duky

Nejen slíbený model RC390, ale také slabší RC200 a RC125 se oficiálně představí už letos na podzim. Nápad s nastrojením nového Duka 390 do kapotáží vůbec není špatný, a myšlenka použít jej i na další modely se přímo nabízí. Zvlášť když se jednotlivé motorky od sebe liší jenom zdvihovým objemem a barvami.

KTM oblékne do kapot všechny tři malé Duky
Podle britského serveru Visordown budou všechny tři malorážky - RC125, RC200 a RC390 představeny 5. listopadu na výstavě Eicma v Miláně. U největší třistadevadesátky se s civilní verzí počítalo už od července, kdy rakouská značka poprvé ukázala jeho parádní závodní verzi pro nový seriál juniorských závodů ADAC Junior Cup.
A protože všechny tři malé Duky jsou (kromě motoru a grafiky) naprosto identické, nedalo zas takovou práci vymyslet podobným fíglem ještě menší RC200 a RC125. Od Duků se modely řady RC budou lišit jinou nádrží a samozřejmě kapotami, zbytek zůstane beze změn. Stejné motory, rámy, brzdy i podvozky dělená řídítka doplní už jenom dělená sportovní řídítka, od kterých se odvíjí posez. Poznat od sebe jednotlivé kubatury bude díky kapotážím o něco těžší, ale to nejspíš opět vyřeší různá barevná provedení a grafika na plastech. Na finální podobu si ale budeme muset ještě měsíc počkat.
Pohotovostní hmotnosti sportovních KTM po nastrojení do kapot mírně narostou oproti parametrům jednotlivých Duků, které jsou 127 kg u 125, 129,5 kg u 200 a 139 kg u největší 390. Výkonově zůstanou motory na původních hodnotách, tedy 15 koní u RC125, 25 koní u RC200 a zajímavých 43 koní u RC390. Stejně jako malé Duky, i nová řada modelů RC se bude vyrábět v Indii na lince firmy Bajaj, která vlastní 47 % akcií KTM, momentálně největšího evropského výrobce motorek.
V další fázi se s největší pravděpodobností dočkáme ještě všech tří malorážek v provedení supermoto s delšími zdvihy odpružení a větší světlou výškou. Dřív než za rok to ale nebude.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.17
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist