KTM Duke 690 pro příští rok s několika změnami

Rakouská KTM si pro modelový ročník 2016 připravila několik změn na oblíbeného „malého“ Duka. Kříženec motardu a naháče vjede do nové sezóny s lehce překopaným motorem, výkonnější a lépe vybavený než doposud.

Asi nejzásadnější změny se týkají pohonné jednotky. Tou je stále jednoválec, nyní však s malinko vyšším objemem 693 ccm. Jeho vrtání se lehce rozšířilo, zdvih naopak o kousek snížil a přibyly také ventily o větším průměru. Výsledkem je o něco točivější charakter, který vyústil v navýšení výkonu z původních 67 na 73 koní. O 6 % se zvýšil i točivý moment a celková křivka motoru se posunula do vyšších otáček. Zatímco až doposud točil motor 8500 otáček, nově začíná červené pole až na 9000.

I přes navýšení výkonu a točivější charakter neopomnělo KTM ani komfort. Motor má nový vyvažovací hřídel umístěný v hlavě a novinkou jsou i volitelné jízdní módy. Podle potřeby lze na levém řídítku nastavit Sport, Street nebo Rain, upravující palivovou mapu. Nově je standardem také vypínatelné ABS a za příplatek je možno dostat i kontrolu trakce. Vůbec poprvé sleduje jezdec úplně nový, barevný displej a sedí při tom na novém, pohodlnějším sedlu. Jak se na novém modelu jezdí se dozvíme už začátkem prosince, kdy jí budeme testovat na okruhu Maspalomas.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (19x):
Motokatalog.czTOPlist