KTM a Husaberg Festival právě začíná

Že o tomto víkendu probíhá v Motorlandu Bělá pod Bezdězem přehlídka oranžových a modrožlutých strojů, jste se už nejspíš dozveděli dřív. Jesti vás však od cesty do Bělé odradila prošvihnutá uzávěrka registrací, pak nevěšte hlavu. Pár testovacích jízd na nových modelech jako například Duke 690, Freeride 350 a dalších zajímavých motorkách jsou ještě volné.

KTM a Husaberg Festival právě začíná
Pořadatelé se připravili hlavně na velký zájem o nový Duke 690, a na festival přivezli hned 10 testovacích kousků. V rámci novinářského pátku jsme jednoho z nich protáhli po přilehlých okreskách, a všem kdo mají rádi obratné naháče rozhodně doporučujeme totéž. Zátah jednoválce je naprosto jedinečný, a s krátkým rozvorem se dá zatočit na pětníku. Pro oba víkendové dny bude otevřena také asfaltová trať přímo v areálu Motorland, která je pro Duka jako stvořená.
Ze silničních modelů můžete v Bělé vyzkoušet ještě nejmenší Duke 125, 990 SMT, 690 Enduro R (s tím se odvážlivci mohou vydat i do terénu), 990 Adventure a RC8R.
Komu je bližší off-road než asfalt, může se vyřádit na některé z perfektně připravených terénních tratí. Vyžehlená motokrosová trať, enduro trať dvou různých obtížností a trialová trať, čekají ne jezdce s vlastními motocykly (nejen značky KTM) i na testovacích novinkách.
Off-roadových předváděček na vypůjčení je o něco méně, a pro neregistrované zájemce platí pravidlo "kdo dřív přijde, ten jezdí", takže jestli chcete vyzkoušet některý ze zkušebních modelů, pak neváhejte s příjezdem. V nabídce jsou: Freeride 350, 300 EXC 2012, 350 EXC- F 2012, 450 EXC 2012, 500 EXC 2012, Husaberg TE 125, Husaberg FE 390 2012 nebo Husaberg FE 450 2012, Nás zajímal hlavně nový Freeride, a první dojmy jsou absolutně famózní. Podrobněji se k nim vrátíme v reportáži o KTM Festivalu příští týden.
Abyste to nemuseli hledat, tak v sobotu se jezdí od 10 do 16 hodin, v neděli je konec o hodinu dřív. Příjezd k areálu je značen z Bělé pod Bezdězem oranžovými šipkami. A počasí bude luxusní, tak se přijeďte sklouznout.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist