Prezentace Kawasaki 2009 na Vrbovce

Kawasaki představila svoji pražskou „výstavní“ prezentaci a uspořádala svoji jarní tiskovku, kde představila novinky 2009 spolu s novými cenami a informovala nás o svých plánech pro letošní sezónu. Na co se tedy můžeme těšit?

Prezentace Kawasaki 2009 na Vrbovce
Jak už jste jistě zaznamenali, Kawasaki se z již uvedených důvodů nezúčastní letošní výstavy Motocykl. Místo toho sezvala novináře k prezentaci svých novinek a plánů pro sezónu 2009 do „zeleného patra“, které je v pražském motocentru Vrbovka vyhrazeno motocyklům a čtyřkolkám značky Kawasaki (a nechyběl ani vodní skútr této značky). Možnost prozkoumání modelové řady Kawasaki, u nejvyhledávanějších modelů navíc ve všech nabízených barvách, je pro zájemce z řad veřejnosti připravena od čtvrtka 12.3. do neděle 15.3. s rozšířenou otevírací dobou od 9 do 20 hodin (v neděli do 17 hod). Další formou prezentace všech modelů Kawasaki pro rok 2009 budou Týdny otevřených dveří pořádané v roce 2009 u hlavních dealerů Kawasaki. Po předchozí rezervaci si budete moci vypůjčit a sami ozkoušet nové modely, takže kdo má zájem o některou z novinek, sledujte web Kawasaki a přeptejte se u svého dealera.
Než se dostaneme k obecným informacím týkajícím se zelené značky, neuškodí stručná rekapitulace hlavních novinek Kawasaki pro letošní sezónu. Hlavním prodejním trhákem v loňském roce 2008 byl model Kawasaki ER-6n, kterého se prodalo 87 kusů z celkového počtu 521 nových strojů Kawasaki prodaných v oficiální sítí oficiálního dovozce ASKO KC, s.r.o., což Kawu mimochodem pro rok 2008 umístilo na celkové čtvrté místo v prodejích "pořádných" motocyklů (mimo skútry a 125 ccm).
Nová Kawasaki ER-6n 2009 přichází s mírně inovovaný zevnějškem, který zvýrazňuje původní rysy odvážného designu. To samé platí pro vnitřek stroje - zůstaly všechny osvědčené prvky, ale objevila se celá řada drobných vylepšení, díky kterým se například mírně zmenší vibrace i spotřeba, zlepší již tak slušná tuhost rámu a další. Můžu potvrdit, že zvláště v bílém provedení to je naživo fakt nádherná mašina. Cenovka tohoto stroje ukazuje cifru 175 tis korun.

Ještě výraznější skok proběhl u cestovní verze Kawasaki ER-6f, která si vypůjčila agresivní design přední kapotáže od sportovních strojů ZX-10R a ZX-6R. Vloni se eFkového modelu prodalo 19 kusů, s letošním výrazným designem se zájem určitě o dost zvedne. Cena je 189 tis. Oba stroje už máme domluvené k redakčnímu testu, který by měl vyjít již na začátku května.
Zajímavostí je také možnost pořízení motocyklů Kawasaki ve verzi s omezením výkonu na 25 kW bez příplatku a s možností pozdějšího otevření na plný výkon.
Kawasaki ZX-6R pro letošek navázala na přelomový design loňské desítky. Ani uvnitř nezůstalo nic při starém a výsledkem je ještě dravější šestka, která výrazně ubrala na váze. Poprvé se zde objevuje tlumič řízení Ohlins a nová konstrukce předního odpružení Showa BPF s velkým pístkem.
Jedna skvělá zpráva pro nás novináře - Kawasaki zprovozní jako testovací stroj jeden luxusní předváděcí stroj Kawasaki VN1700 Voyager, což je obrovský cruiser zkřížený s cesťákem. Nová řada VN1700 dále zahrnuje verze Classic a Classic Tourer.

Další novinka je univerzální endurko Kawasaki KLX250, které bylo na prezentaci na Vrbovce poprvé k vidění také v lákavém černém provedení. A kdo to myslí s terénem opravdu vážně, toho by zase mohly oslovit nové crossové speciály KX250F a KX450F. O tom, co mohou nabídnout, vám asi nejvíc ukáže následující video.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist