Paříž živě: Kawasaki + video

Rugby, památky, tradiční nákupy a umění - těmito aktivitami žije podzimní Paříž. Letos se k nim připojily také motocykly a světová výstava “Mondial du Deux Roues“, kde především japonské značky každoročně prezentují nové modely pro nadcházející sezónu.

Paříž živě: Kawasaki + video
Ve čtvrtek, den před oficiálním zahájením pařížské výstavy, představila japonská Kawasaki novinky pro rok 2008. Vrcholem prezentace bylo představení nové Kawasaki ZX-10R, která se z výšky snesla na piedestal před obecenstvo, aby se hned poté ztratila a vzápětí vrátila pod vedením jezdce WSBK Régise Laconiho. Odtučňovací kúra, nová technika a zcela nový radikální design s mohutným výfukem po straně a netradičně řešenými blinkry v zrcátkách, to je nová sportovní střela z Japonska. Předváděnému modelu samozřejmě nechybělo provedení v tradiční zelené.


Velice zajímavou záležitostí v tomto novém modelu by měl být nový systém zapalování, který neustále kontroluje předstih motocyklu, tak aby se zabránilo nečekaným špičkám ve výkonu např. při sklouznutí kola v zatáčce a následným nečekaným kopancům a vypoklonkování jezdce ze sedla. Vše by mělo vyhodnocovat několik senzorů, které kontrolují zároveň rychlost, polohu škrtících klapek, zařazenou rychlost a další důležité parametry. Na základě všech těchto hodnot řídící jednotka rozhodne a vyhodnotí danou situaci. Systém by měl být natolik inteligentní, že by neměl reagovat na planý poplach, lépe řečeno měl by vyhodnocovat krajní meze a případně nezasahovat pokud je daná akce chtěná. Oficiální materiál uvádí i dané modelové situace a chování motocyklu při nich, nicméně popis by dal na další tři strany technických líčení, což jistě není předmětem tohoto kratšího představení.

Oficiální materiál tradičně mlčí o výkonových parametrech a ani ze zákulisních diskuzí k nám tentokrát nic ohledně tohoto stroje neproniklo. Nicméně zajímavostí je rovněž nový systém vstřikování, který je rozdělen na dvě části. Za běžných podmínek pracuje jen nižší řada vstřikovacích trysek a druhá se přidává až při určitých otáčkách a otevření plynu.
Upraveny do oválného tvaru na místo kulatých byly rovněž vnitřní.

Zelená barva vévodila i u zcela nové žhavé novinky Kawasaki Ninja 250R pro náctileté jezdce. Svěží dospělý vzhled dvouválcové koncepce vycházející historicky z úspěšné GPZ 250 navazuje na tuto úspěšnou klasiku. Cílovým prostředím je město a dojíždění do školy, přesto nechybí plnohodnotná kapotáž. Výrobce slibuje výkon 32k při 11000 ot/min, což by měla být pro jezdce této kategorie docela slušná hodnota. Suchá hmotnost 151 kg by měla zajistit kromě dobré ovladatelnosti při sportovním vyžití i dostatečný potenciál a ovladatelnost při přesunech městskou aglomerací. Dostatečný dojezd by pak měla zajistit slušná 18l palivová nádrž.
Další novinkou ve výrobní řadě je VN2000 Classic. Tento velký cruiser dostál drobných změn a přidal tak celému motocyklu na majestátu. Ten kromě jiného podpoří např. vzadu montovaná 200 mm pneumatika, či upravená kaplička se zapalováním. Sekundární převod i nadále zajišťuje bezproblémový klínový řemen. Ve výrobním programu by měl být tento motocykl vyráběn v představeném ďábelsky černém provedení.Jako poslední byla předvedena Kawasaki ZZR 1400 s inovovanou pohonou jednotkou, která pro příští sezónu splňuje normu Euro 3 a měla by se dále vyznačovat tišším chodem a lepšími parametry výkonu i průběhu.

Video: Paříž Kawasaki prezentace

(autor: Jarda, střih: Radek Žemlička)

Video si můžete stáhnout v lepší kvalitě zde (40 MB).

Stáhněte si vybrané fotografie na pozadí vašeho PC

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist