Kawasaki má první skútr pro Evropu

Kawa je z celé japonské čtyřky poslední značkou, která na evropské trhy zatím nedodává žádné městské přibližovadlo. Ale to už brzy nebude pravda, protože právě ohlásila příchod nového skúru na letošní podzim. Seznamte se s Kawasaki J300.

Kawasaki má první skútr pro Evropu
Při současné rostoucí poptávce po spolehlivých a stylových skútrech střední kubatury Kawa potřebovala zalepit díru ve svém portfoliu jako sůl. Zároveň si ale musela dát na záležet, aby její vstup na evropskou scénu proběhl v náležitém stylu. “Bylo pro nás hodně důležité, abychom první krok na evropský trh se skútry učinili ve stylu typickém pro Kawasaki. Ten je známý především ostrými hranami, a jsme rádi, že se nám to podařilo", potvrzuje šéf designu Kawasaki Heavy Industries pan Fukumoto.
"J jako Juounetsu, což je japonský výraz pro vášeň. Přistupovali jsme k návrhu designu skútru J300 se stejnou vášní, jako k ostatním důležitým modelům pro sezónu 2014", dodává Fukumoto san. Podle tvaru předních světel a masky skutečně není těžké poznat, že se jedná o stroj značky Kawasaki.
Zatímco design a konstrukci si zajistila Kawasaki vlastními silami, motor a některé části podvozku si nechá vyrábět od strategického partnera, kterým není nikdo jiný než známá taiwanská firma Kymco. Ta už v minulosti podobným způsobem dodávala motory do skútrů Honda a teprve potom začala s výrobou celých skútrů vlastní značkou. V jejím sortimentu najdeme hned několik skútrů s motorem o objemu 300 ccm. Zde bude nejspíše použit motor z modelu Downtown 300i ABS.
Skútr J300 bude oficiálně představen včetně technických parametrů 5. listopadu na výstavě Eicma v Miláně, a u dealerů by se první kusy měly objevit ještě před koncem letošního roku. Tak co na něj říkáte?

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.71
Známkováno: 24x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist