ktm_cervenec
Chystá Kawasaki nové retro?

V nejbližších týdnech - nejspíš na jedné z podzimních výstav Intermot či EICMA - možná dostane Yamaha XSR900 nového konkurenta. Podle našich informací z důvěryhodných zdrojů má Kawasaki v rukávu retro model s řadovým čtyřválcem 900 ccm. O něco později by se pak měla dostat na trh i jeho verze s přeplňovaným motorem.

Vypadá to, že milovníci retro stylu a fandové značky Kawasaki dostanou brzy náhradu za odcházející model W800. Britský server MCN očekává příchod novinky s ultra-klasickým designem a předpokládaným označením Z900RS už letos na podzim. Podle konceptu SC-02 „Soul Changer“, který Kawasaki představila na loňské výstavě v Miláně, se původně očekával neo-retro model s přeplňovaným osmistovkovým motorem, ale na něj si ještě nějaký čas počkáme. V nejbližších týdnech by se však mohl objevit klasický motocykl s atmosférickým čtyřválcem.

Kawasaki už si nechala zaregistrovat název Z900RS, který připomíná sedmdesátá léta, kdy se pod tímto označením prodával superbike známý také jako Z1. Jeho novodobou podobu si zatím můžeme jenom představit na základě počítačového konceptu, který vypadá velmi slibně. Oficiální zdroje dosud mlčí, ale Kawasaki vloni oznámila plán představit dvanáct nových modelů během dvou let . Z900RS by klidně mohl být jedním z nich.

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (15x):TOPlist