Ixon má rukavice, co vám samy zahřejí ruce

Existují jedinci, které od jízdy neodradí teploty pod 20°C. Pak jsou tu tací, co vyjedou i pod 10°C a najde se i pár případů nedbajících na teploty vůbec. Ti svého jednostopého oře uloží k zimnímu spánku až s příchodem sněhové peřiny a některé neodradí dokonce ani to. Patříte do jedné z těchto skupin? Pak by vás mohly zajímat inteligentní vyhřívané rukavice od francouzského Ixonu.

Ruce v teple, to je základ. Když prochladnou ruce, ztratíte cit a ovládání motorky jde do kopru. Nehledě na to, že je fakt nepříjemný přijet ráno do kanclu a zmrzlýma rukama se pokoušet něco vyťukat do klávesnice. Zrovna teď jsem na tom přesně tak, takže vím, o čem mluvím. Zimní rukavice jsou fajn, „sloní uši“ na řídítka taky, kdo ale střídá motorky, rád si dopřeje extra komfort nebo je extrémně zimomřivý, toho uspokojí jedině vyhřívané rukavice. Na trhu jich několik k mání je, některé jsou napájené kabelem z motorky, jiné mají baterku, u obou variant pak musíte intenzitu vyhřívání nastavovat ručně. Ne tak u série rukavic Ixon IT Series.

V nabídce jsou dva typy. Dražší a bezpečnější IT-Aso má větší kožené plochy, karbonový chránič kloubů a chrániče prstů, o něco levnější model IT-Yate má méně ochranných prvků a je řekněme cestovnější. I když kdo by v zimě jezdil jinak, že… Společným a také hlavním prvkem, kvůli kterému o těchto rukavicích píšeme, je chytrá technologie vyrobená ve spolupráci s francouzským startupem Clim8 specializujícím se inteligentními vytápěnými oblečky. Když to shrneme, tak s těmito rukavicemi se o nic nestaráte. Aktivují se automaticky když si je nasadíte a automaticky také regulují intenzitu vyhřívání. Před prvním použitím je akorát spárujete pomocí bluetooth s chytrým telefonem (jak jinak v dnešní době) a přes aplikaci je nakalibrujete na pro sebe příjemnou teplotu. Pak už se o vše postarají rukavice samy. Během jízdy dokáží monitorovat teplotu vašich končetin, a pokud spadne pod vámi nastavenou hodnotu, začnou ruce ohřívat. Po dosažení komfortní teploty se zase vyhřívání vypne a tak stále dokola.

Krom toho jsou rukavice vybavené samozřejmě nepromokavou a prodyšnou vložkou, teplou podšívkou a další izolační vrstvou, jak byste u zimních rukavic čekali. V balení najdete také dvojicí baterek s nabíječkou, bohužel ale výrobce nikde nepíše o jejich výdrži. Chytrá technologie samozřejmě také něco stojí, Ixon si řekne za levnější provedení 259 euro, za dražší pak 319 evropských peněz. Cena obyčejných vyhřívaných rukavic se pro představu pohybuje 4000 do 6500 korun. 

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Informace o redaktorovi

Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 21 Kč od 7 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist