Italský Volt přináší do světa elektromotorek styl

Elektrikou poháněné motorky pořád ještě nemají u zákazníků takový ohlas, jaký by si jejich výrobci přáli. Hlavní nedostatky, jako je malý dojezd, dlouhá doba nabíjení nebo vysoká cena, není snadné překonat, a tak firmy zkouší nalákat kupce na jiné přednosti. Nová italská značka, která si pro svůj byznys nemohla vybrat výstižnější název, zkouší oslovit publikum stylovým designem.

Italský Volt přináší do světa elektromotorek styl

Společnost Volt založili v Miláně dva držitelé světového rekordu ve vzdálenosti ujeté s motocyklem na elektrický pohon. Nicola Colombo a Valerio Fumagalli dojeli v roce 2013 ze Šanghaje do Milána (12 397 km)  za 44 dní výhradně s využitím "zelené" energie. Tím se také zrodil jejich sen vyrábět elektrické motocykl, který dospěl až k založení firmy Volt.

První model z produkce nové společnosti se jmenuje Lacama, a je zajímavý hlavně svým variabilním designem. Návrhář Adriano Stellino, který dříve pracoval pro Lamborghini a Bertone, přišel s nápadem dát zákazníkovi na výběr z několika variant designu, od café raceru přes roadster až po scrambler. Využil k tomu technologie 3D tisku, kterou je vyrobena kapotáž, rám i zadní kyvka. Tím pádem si kupec může nechat vyrobit motorku prakticky na míru, a poskládat dvanáctidílnou kapotáž přesně podle svého gusta.

Pokud jde o podvozek, v nabídce jsou jenom ty nejlepší komponenty - odpružení Öhlins, brzdy Brembo a 17palcová kola z hliníku nebo karbonu. Dotykový TFT displej umožňuje sledovat stav nabití baterie, a další funkce v kombinaci s chytrým telefonem dokáže lokalizovat motorku.  Zajímavým údajem je doba nabíjení, které standardním způsobem trvá zhruba tři hodiny, ale v režimu "fast charging" lze akumulátor doplnit na 80% kapacity za 40 minut.

Baterka s celkovou kapacitou 15 kWh napájí elektromotor o výkonu 94 koní (70 kW) s točivým momentem 208 Nm, přenos síly na zadní kolo zajišťuje ozubený řemen. Celá motorka váží 250 kg, z nuly na 100 km/h zrychlí za 4,6 sekundy a je schopná vyvinout maximální rychlost 180 km/h. První kusy by měly být k dodání na konci tohoto roku, cena zatím zůstává neznámá.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.80
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist