Znovuzrozený Indian Chief

Práva a licence na značku Indian letos koupila firma Polaris a pod jejím vedením byl vyroben první motocykl "Chief". Je to krok k reinkarnaci slavné značky?

Znovuzrozený Indian Chief
Legendární americké motocykly Indian pro širokou veřejnost oživil Anthony Hopkins ve filmu "The World´s Fastest Indian" (v češtině pod nazván "V zajetí rychlosti", za redakci doporučujeme!). Co se ale doopravdy stalo se samotnými právy na značku Indian?

Firma Indian Motorcycle byla založena v roce 1901 ve Springfieldu v americkém Massachusetts. Dařilo se až do 2. světové války, kdy přichází velká krize. Firma byla nucena velmi omezit produkci v roce 1949 a definitivně byla výroba zastavena v roce 1953.
Značku se podařilo oživit až na přelomu tisíciletí, ale první pokusy o novou produkci se moc nepodařily - za zmínku stojí omezená série motocyklu Indian Chief 1630 (V-Twin o objemu 1630 ccm).

V roce 2006 se zformovala nová společnost Indian Motorcycle Company se sídlem v King Mountain v Severní Karolíně s cílem vyrábět nový chopper Chief ve velmi malých limitovaných edicích pro skalní příznivce značky a sběratele. Kompletně se přepracoval motor a vznikl agregát Powerplus V-twin o objemu 105 kubických palců (1 720 ccm), který má elektronicky ovládané vstřikování paliva.
Slušně rozběhlou firmu nakonec letos v dubnu pod svá křídla koupila firma Polaris Industries Inc., pod kterou patří i značka Victory Motorcycles. Po přesunu výroby do Iowy vznikl první Polaris-Indian Chief (zatím má přezdívku Polaris-Indian Bike #1), což jasně naznačuje, že kdysi slavná značka pod novým vedením opět nezanikne.

Oficiální představení sériové verze motocyklu je naplánováno na jaro roku 2012, jako motocykl pro rok 2013.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.55
Známkováno: 29x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist