Indian Scout "Miracle Mike" sbírá vavříny ve sprintu

Motocykly se znakem indiána měly v historii vždycky blízko k závodění, a jinak tomu zřejmě nebude ani v novodobých dějinách. Americká značka se nedávno začala znovu seriózně angažovat v seriálu AMA Flat Track, a v posledních dnech hlásí také úspěchy ve sprintu. Před týdnem vyhrál upravený Indian Scout první ze dvou závodů Essenza, a během minulého víkendu bral další vítězství, tentokrát na akci Punks Peak. Pro věnec si za jeho řídítky v obou případech dojela Katja Poensgen.

Indian Scout "Miracle Mike" sbírá vavříny ve sprintu

Blonďatá Němka, kterou si můžete pamatovat ze světového šampionátu silničních motorek kubatury 250 ccm, teď závodí na mnohem silnějším stroji a kratších tratích. Na francouzském Café Racer Festivalu byla nejrychlejší v závodě na 1/8 míle, a hned o týden později vyhrála další sprint, který byl součástí programu akce Wheels & Waves a jel se na horské silnici GI-3440 nedaleko španělského města San Sebastián.

Katja sedlá motocykl Indian Scout, upravený švýcarskou firmou Young Guns. Proti sériovému modelu je závodní Miracle Mike o půl metráku lehčí (197 kg) a na zadním kole má díky nitro-dopingu téměř dvojnásobný výkon (185 koní). Takhle specifikace si vyžádala nejen výměnu spojky a instalaci rychlořazení, ale také lepší brzdový systém, který se teď skládá z hlavního válce značky Magura a dvou radiálních třmenů Brembo M50. Odpružení dodal Öhlins, a kvůli lepšímu výběru sportovních pneumatik jsou na motorce sedmnátipalcové ráfky - vzadu od firmy Excel, vepředu z BMW R90. Chybět nesmí závodní koncovka Akrapovič.

V prvním závodě Essenza, který se začátkem června jel vyřazovacím způsobem na autodromu Linas-Montlhéry, Katja na Indianu Miracle Mike nejdřív porazila další Němku Mai Lin Senfovou na upravené Yamaze XV950 "Dragger", a pak ujela i Mathie Menardovi na Triumphu Street Twin "Alienor" od firmy FCR Original. Do finálové rozjižďky jí pak dostalo vítězství nad Suzuki V-Strom, přestavěnou a přejmenovanou na V-Track 1000. V dramatické rozhodující jízdě jí cestu k celkovému vítězství chtěl zkomplikovat Jerome Savary na Triumphu Thruxton R, ale Katja v druhé polovině trati potvrdila svojí neporazitelnost a potěšila davy přítomných fanoušků.

Závodu Punks Peak se minulý víkend zúčastnilo více než 100 strojů, rozdělených do pěti kategorií. Indian Scout startoval v nejprestižnější třídě Superbike spolu s upravenými motocykly BMW RnineT, Buell XB 12 SS, Ducati S4SR, Harley-Davidson Sportster, Yamaha MT-10, elektrickým bikem Essence e-raw a dalšími speciály. Indian pojmenovaný podle příběhu kuřete, které rok a půl žilo s useknutou hlavou, si i v takové konkurenci připsal další celkové vítězství. Přes prázdniny si celý tým Youn Guns dá od závodění pauzu, a bude se připravovat zářiový festival Glemseck, kde se pojede druhý letošní závod Essenza.

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist