Indian posílá Spirit of Munro na solnou pláň

Letos uběhne přesně padesát let od chvíle, kdy Burt Munro se svým upraveným Indianem Scout Streamliner pokořil rychlostní rekord na trati v Bonneville. Jeho příběhem se pak inspirovali tvůrci legendárního filmu World´s Fastest Indian, který možná znáte pod českým názvem V zajetí rychlosti. Firma Indian Motorcycles při této příležitosti ohlásila návrat na solné jezero, kde repliku slavného motocyklu bude řídit Burtův synovec Ted Munro.

Indian posílá Spirit of Munro na solnou pláň

Road racingový jezdec z Nového Zélandu se na start Bonneville Speedway postaví s motocyklem Spirit of Munro 13. srpna tohoto roku, a vrátí tak čas o půl století zpět. Stroj na kterém pojede je však podstatně mladší - firma Indian jej sestrojila jako show bike v roce 2013, když představovala nový, vodou chlazený motor, který se teď používá do sériových modelů Scout model. Munroův speciál ale bude díky úpravám na motoru a kapotáži dosahovat mnohem vyšší rychlosti než motorky z prodejny.

Indian nemá v plánu pokořit žádné konkrétní rekordy, ani dosáhnout rychlosti 295,44 km/h, se kterou se Burt Munro (vlastním jménem Herbert James), prastrýc Lee Munroa, zapsal do tabulek v roce 1967. Srpnová jízda po solné pláni má za cíl pouze připomenout jeho heroický výkon.

“Jízda na motocyklu je o boření hranic a limitů, a pro toto tvrzení neexistuje lepší příklad, než Burt Munro,” říká Reid Wilson, marketingový ředitel Indian Motorcycle. “Burt Munro, kterého hnala vpřed nebývalá odhodlanost a legendární vášeň, ztělesňuje ducha motocyklů značky Indian, a my jsme nekonečně hrdí na to, že můžeme vzdát hold jeho historickému rekordu na solné pláni Bonneville.”

Lee Munro doplňuje: “Můj strýc Burt byl výraznou inspirací pro mojí vlastní závodní kariéru, a jeho touha po rychlosti je bezpochyby i součástí mojí DNA. To, co firma Indian Motorcycle připravuje, je fantastické, a jsem moc rád, že mohu pilotovat svůj vlastní motocykl Scout na trati v Bonneville při příležitosti oslavy 50. výročí historického rekordu mého strýce."

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.09
Známkováno: 22x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist