hsq_cervenec_spart401
Prodej značky Husqvarna potvrzen

Včera avizovaný prodej značky Husqvarna, kterou vlastnila od roku 2008 firma BMW, je oficiálně potvrzen. Kupcem však není KTM, jak se původně spekulovalo, ale jiná rakouská firma Pierer Industrie AG, která zároveň vlastní 51 % akcií KTM.

Z Mnichova právě přišlo oficiální potvrzení že firma BMW mění svoji obchodní strategii v motocyklovém segmentu a značku Husqvarna skutečně prodává. Tento krok odůvodňuje současným vývojem na světových motocyklových trzích, na který chce reagovat posílením vlastních projektů Urban Mobility a E-Mobility. BMW současně plánuje postupné rozšíření stávající modelové řady motocyklů.
Německý gigant BMW koupil značku Husqvarna od firmy MV Agusta v době, kdy začínala finanční krize. Přesto Němci neváhali investovat do firmy sídlící na severu Itálie velkou sumu peněz, aby rozjeli výrobu nových silničních modelů a současně zmodernizovali motokrosových a enduro speciálů.Díky zázemí značky BMW byly v továrně na Husqvarny také kompletně zrenovovány výrobní linky, vznikl nový závodní a vývojový tým, a z Mnichova se kvůli úspěšnému rozvoji značky přestěhovala do Varese celá řada specialistů.

V loňském roce dosáhla značka BMW Motorrad rekordních prodejních výsledků a od prodeje značky Husqvarna si vedení slibuje udržení rostoucího trendu ziskovosti. Nový majitel Husqvarny se ke svým plánům a očekáváním zatím nevyjádřil .

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (9x):TOPlist