hsq_cervenec_spart401
Husqvarna a Husaberg zase pod jednou střechou

Po nedávné akvizici firmy Husqvarna společností Pierer Industrie AG - jinak také většinovým vlastníkem KTM a Husaberg - se vyrojily spekulace nad daším osudem historické švédské značky. Dnes se konečně potvrdil nejpravděpodobnější scénář: Husqvarna se po 25 letech opět spojí se značkou Husaberg.

Tři značky se skoro stejným sortimentem, to už by bylo trochu moc i na takové impérium, jako je Pierer Industrie AG. Už když Husqvarna letos v lednu přešla z vlastnictví skupiny BMW pod křídla KTM, dale se předpokládat, že další změny budou následovat. Nakonec to podle dnešního oficiálního oznámení odnese značka Husaberg, která se podle všeho stane po reorganizaci součástí nové společnosti Husqvarna Sportmotorcycle GmbH. Nově vzniklá firma bude sídlit stejně jako KTM v rakouském Mattighofenu.
Oficiální zpráva sice nehovoří přímo o konci značky Husaberg, ale z kontextu nevyplývá nic jiného, než že se v Rakousku budou nadále vyrábět už jenom motorky s logem Husqvarna. Slabou náplastí pro fanoušky Husabergu může být příslib, že Pierer chce dál využívat technologie, do kterých koneckonců v minulých letech sám investoval.
Už na podzimní výstavě EICMA v Miláně se podle tiskové zprávy představí nová modelová řada značky Husqvarna, zaměřená výhradně na sportovní motocykly kategorií motocross, enduro, sport-mini a supermoto. Z tohoto prohlášení bohužel nepřímo vyplývá, že se můžeme pomalu rozloučit se silníčními modely Husqvarna Nuda 900 a TR650 Terra a Strada.

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)
Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):TOPlist