Nový Gold Wing: Honda posílá do Mnichova odpověď

Zdá se, že letošní sezóna bude velkým cesťáků nakloněna, alespoň co se novinek týče. Když na podzim představilo BMW svůj šestiválcový koráb K1600GT/L, který na cesty vyjede v nejbližší době, dostal proslulý Gold Wing od Hondy pořádnou konkurenci. Honda však nyní kontruje: Gold Wing GL1800 se představí v novém kabátě a s novými vychytávkami pro ještě luxusnější cestování než dosud. Zdá se proto, že nás čeká pořádný souboj velkých cestovních šestiválců.

Nový Gold Wing: Honda posílá do Mnichova odpověď
Nezaměnitelný Gold Wing patří už přes tři desítky let mezi absolutní špičku v kategorii velkých cestovních motorek. Občas se sice vynoří nějaký konkurent, japonská legenda si však svou pozici na výsluní pevně drží. U Hondy ale nezapomínají na vývoj tohoto luxusního cesťáku, a tak jen několik měsíců po představení BMW K1600GT/L vrací Honda do Bavorska úder v podobě nové verze nejsilnějšího Gold Wingu 1800 (model 2012), který se začne v USA prodávat už v květnu. Cestovní geny motorky budou, podobně jako u BMW, podpořeny sofistikovanou elektronikou, jako je aktualizovaná a inovovaná GPS navigace s programováním sdílení cest s přáteli a dalšími jezdci, které může být zpřístupněno pouze prostřednictvím počítače. Na motocyklu se také objeví í vestavěný přehrávač MP3/iPod a systém prostorového ozvučení SRS CS Auto, díky němuž si svou oblíbenou hudbu vychutnáte kvalitně i na cestách.
Kromě výkonného, ale přitom kultivovaného hnacího ústrojí v podobě 1800 ccm šestiválce přichází Gold Wing pro rok 2012 také s inovovaným vzhledem, který se projeví na dynamičtějších tvarech boční kapotáže a přední masky. Z hlediska cestovního využití nabídne nový Gold Wing především zvětšený zavazadlový prostor (již tak velkoryse dimenzovaný) a teké lepší ochranu proti větru a nepříznivému počasí. K absolutnímu pohodlí jezdce i spolujezdce má podle Hondy přispět také inovovaný podvozek s větší škálou možného nastavení. Jako volitelnou výbavu pro větší bezpečí nabídne Honda airbag a ABS.
Zatímco zájemci v USA se s Gold Wingem budou moci seznámit již tento týden na motosalonu v Greenvile v Jižní Karolině, v Evropě bude Honda GL1800 uvedena až pro sezonu 2012. Srovnání BMW K1600GT/L a nového Gold Winga bude ale určitě hodně zajímavé!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.38
Známkováno: 32x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist