Mugen E.Rex je skoro standardní CRF 250R. Akorát na elektřinu

Mugen, tedy úpravce japonské Hondy, znají spíše fandové do aut, nicméně tu a tam přidá firma založená synem samotného Soichira Hondy i něco pro motorky. Již brzy by to mohlo být elektrické pohonné ústrojí pro jinak standardní krosku CRF 250R.

Mugen E.Rex je skoro standardní CRF 250R. Akorát na elektřinu

Koncept E.Rex dostává svému názvu a disponuje netradičními plasty s vyfrézovanými otvory, jež připomínají žebra dinosaura. Celou motorku potom halí i textura dinosauřích kostí. Jestli je toto provedení hezké nebo ne, to ať si posoudí každý sám. Důležité je tu zejména upoutání pozornosti ke konceptu, což se s dinosauřím motivem rozhodně daří.
Tou opravdu podstatnou změnou je totiž již zmíněné pohonné ústrojí. Původní jednoválcová dvěstěpadesátka musela opustit rám a na její místo se zabydlel komplet baterií a elektromotoru, vytvarovaný přesně podle standardního motoru a sedící v původních držácích.

Právě v tom tkví kouzlo konceptu E.Rex. Původní šasi zůstalo netknuté a změnilo se pouze pohonné ústrojí. Elektromotor umístěný tam, kde se původně nacházela kliková hřídel, je napojen na jednorychlostní redukční převodovku a otáčí standardním řetězovým kolem. Dokonce se zachoval i systém chlazení, jen místo spalovacího motoru chladí li-ion baterie v prostoru původního válce. Co se ovládacích prvků týče, není zde převodovka ani spojka, takže se zadní brzda přesunula na řídítka a nohama jezdec nic neovládá.
Mugen bohužel zatím neuveřejnil žádné specifikace a jasné není ani to, zda se chystá uvést svůj elektro-motokrosový koncept do sériové výroby. Kdyby ano, rozhodně by se jednalo o zajímavou a na provoz levnější alternativu k normální benzínové krosce. Pokud by se navíc kompletní sada pohonného ústrojí objevila samostatně k mání, stačilo by si potom opatřit třeba jen rám s vysypaným motorem a svojí elektrickou motorku si postavit doma.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 7x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist