Indická Honda CB 110 Twister

Zatímco u nás se sype sníh, v teplejších krajích motorkářská sezóna nepolevuje. V Indii tento týden Honda představila novou podobu jednoduchého naháče pro rozvojové trhy, CB Twister 110 ccm.

Indická Honda CB 110 Twister
Nový model si vypůjčil náznak designu a barevnou nabídku od modelu Honda CB1000R a za dostupnou cenu by tak mohl i na rozvojových trzích začít přetahovat řidiče mopedů a nabídnout jim jízdní vlastnosti motocyklu. Nově vyvinutý jednoválec 110 ccm poskytuje výkon 9 koní s takřka neuvěřitelnou spotřebou 1,5 l/100 km. K tomu je třeba přičíst čtyřstupňovou převodovku a u lepších stupňů výbavy i kotoučovou brzdu, což v rozvojových zemích stále ještě není až tak samozřejmé, podobně jako bezdušové pneumatiky.
Samozřejmostí pro domácí trh jsou dva pořádné tlumiče po stranách zadního kola, v Indii totiž na motorce často cestuje celá rodina nebo těžký náklad a centrální tlumiče by zde dlouho nevydržely. Z podobných důvodů je v nabídce i verze se startovací pákou. Nám v Evropě to možná ani nepřijde, ale jsou to právě tyto modely, na kterých z hlavní míry závisí globální výsledky velkých koncernů, protože počty prodaných kusů se pohybují ve statisících ročně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.53
Známkováno: 17x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist