Honda VT1300CX pro rok 2010

Radikální chopper představený Hondou na počátku roku v USA pod názvem Honda Fury nyní přichází v mírně upravené v evropské verzi i na náš kontinent. Na počátku roku 2010 tak bude k dispozici pod názvem Honda VT1300CX i na českém trhu.

Honda VT1300CX pro rok 2010
Jak jsem již zmínil v prvním článku, stroj se vyznačuje úctyhodným rozvorem přes 180 cm, který z něj dělá nejdelší stroj, jaký kdy Honda uvedla na trh. Otrodoxní chopper nemůže mít jiný motor než dvouválec do V s úhlem 52 stupňů, který s objemem 1312 ccm nabídne výkon 57,8 koní a maximální krouťák 107 Nm, to vše při střídmé spotřebě 5 l/100 km. O kultivovaný projev této pohonné jednotky se bude kromě elektronického vstřikování starat také dvojitá vyvažovací hřídel. Výška sedla je hodně dole - 67,8 cm. Čistý styl Honda zdůrazňuje pomocí skrytého odpružení zadního kola ala hardtail s úctyhodnou dvoustovkovou gumou, s čímž koresponduje vysoké 21palcové přední kolo. V nabídce bude také volitelný kombinovaný brzdový systém ABS, v této třídě motocyklů Honda vůbec poprvé.
Honda se netají zájmem zpřístupnit tento styl i pro běžné zájemce o motocykl. Vlastnictví opravdového stylového chopperu by od příštího roku nemělo být výsadou pouze ortodoxních, mechaniků, výrobců přestaveb na zakázku a jejich zákazníků. V Evropě dokonce bude tento model ještě hezčí, protože jej nebudou hyzdit postranní odrazky vyžadované americkými předpisy. Podívejte se také na video, pomocí kterého Honda dává najevo, že by tento chopper měl mít pořádně divoký image.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.88
Známkováno: 24x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist