ktm_zari
Honda Fireblade SP v limitované edici TT

Jako pocta jednomu z nejúspěšnějších závodníků současného roadracingu a mnohonásobného vítěze Tourist Trophy Isle of Man vznikla speciální série modelu CBR1000RR Fireblade SP. Představilo jí britské zastoupení Hondy společně s druhou limitkou Black Edition.

Fireblade SP se vyrábí od roku 2014, kdy Honda vedle základního modelu představila verzi určenou především pro okruhové ježdění, ovšem stále homologovanou i pro silniční provoz. Teď se v Británii objevilo espéčko ve dvou limitovaných edicích, přičemž atraktivnější z nich je bezesporu trikolóra, inspirovaná závodním speciálem Johna McGuinnesse. Kromě barev se však speciální edice od sériové motorky liší v dalších detailech. Na první pohled zaujme výfuková koncovka Akrapovič, jiné jsou také ráfky kol, které perfektně ladí se zbytkem motorky. Z těch méně viditelných rozdílů jsou to pak páčky Gillers včetně ochranných krytů, zubaté kotouče Galfer, napínáky řetězu s háčky pro zavěšení na servisní stojan, padací protektory nebo jiný držák espézetky. 

Konzervativnější design pak má Black Edition Fireblade SP, oblečený prakticky celý do černého. Kromě výfuku se pyšní stejnými komponenty jako edice TT, navíc je  vylepšen karbonovým předním blatníkem, jiným poptahem sedla a kouřovým plexištítkem. Black Edition se v UK prodává v přepočtu za 420 tisíc korun, za edici TT si tamní dealeři účtují cca 575 000 Kč.

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)
Press - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (9x):TOPlist