Honda CBR400R zatím pouze pro Japonsko

Spekulace potvrzeny! Znovuzrození modelu CBR400R, který se přestal vyrábět v roce 2001, sebou ale nese jedno nemilé překvapení: novinka bude dostupná pouze pro Japonský trh. Ovšem není všem dnům konec…

Honda CBR400R zatím pouze pro Japonsko
Proč si Japonci nechávají motocykly nižší střední třídy většinou pro sebe? To je otázka, kterou si v redakci často klademe, když vidíme, kolik zajímavých modelů mají v repertoáru velké japonské značky, které se k nám nikdy nedostanou. Nepsaným pravidlem bývá, že jde většinou o menší objemy, kterých je u nás pořád málo, i když se situace každým rokem lepší. Zřejmě za to může evropský trend „čím větší objem, tím líp“.
V každém případě je čtyřstovka takovým mezistupněm mezi CBR250R a letošní novinkou, půllitrem CBR500R. Japonská CBR400R je poháněna vodou chlazeným dvouválcem o objemu 400 ccm s výkonem 46 koní při 9 500 ot/min. Točivý moment má hodnotu 38 Nm v 7 500 otáčkách a provozní hmotnost je stanovena na 192 kilogramů.
Mezi technické detaily japonské novinky můžeme zařadit nádrž o objemu 15 litrů, přední teleskopická vidlice s průměrem trubek 41 mm nebo sedmnáctipalcová kola s rozměry 120/70 ZR17 na předku a 160/60 ZR17 vzadu. Systém ABS je k dispozici na vyžádání. Japonci si pro svůj trh připravili také tři různé barevné kombinace: červenou, černou a známou závodní HRC (kombinaci bílé, červené a modré barvy).
Z mého pohledu se jedná o velice zajímavý motocykl, který nabídne dostatečný výkon pro začínající jezdce nebo pro vyznavače malých objemů. Čtyřstovku by určitě ocenili i naše drahé polovičky, kterým voní benzín a spálené pneumatiky supersportu. Přitažlivá je i cena, která by se v přepočtu na koruny pohybovala okolo 130-140 tis. Kč. Na internetu se již objevují spekulace, že by se nové CBR mohlo dostat letos na podzim i k nám do Evropy, tak uvidíme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.43
Známkováno: 7x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist