Honda 2013: Tři nové pětistovky

Ne jeden, ne dva, ale hned tři nové modely se stejným motorem a na stejném podvozku připravila Honda na příští rok. Všechny jsou zachyceny na amatérských fotografiích, pořízených během reklamního natáčení.Teenageři se mají fakt na co těšit.

Honda 2013: Tři nové pětistovky
Nápad postavit tři motorky na stejném základu se tak osvědčil, že Honda pokračuje ve stejné filozofii i nadále. Jenom složení modelů se trochu liší od řady tří sedmistovek, představených před rokem. Pětistovka s výkonem těsně pod hranicí 35 kW bude přeci jen zajímat hlavně náctileté, a ti mají radši akční supersport než páprdovský skútr. Integru tedy v menší kubatuře nahrazuje kapotovaná sportovní CB500R, kterou v trojici podle očekávání doplňuje naháč CB500. Překvapením večera je ovšem cross-over CB500X s hodně povedeným designem.
Od půllitrového motoru - přesněji 470 ccm - se také očekává trochu větší otáčková divočina, než   u sedmistovek, poháněných půlkou automobilového čtyřválce. Tam se hrálo na velký krouťák a klidnou sílu, ale pětistovka bude muset objemový hendikep dohnat otáčkami, aby dosáhla na stejný výkon 47 koní. A to se bude mlaďasům určitě líbit, stejně jako design, inspirovaný dospělými Hondami.

Do oficiálního představení zbývá ještě pár týdnů, takže zatím máme k dispozici pouze některé parametry a pár obrázků.
  • kapalinou chlazený řadový dvouválec 470 ccm
  • výkon 46,9 k
  • točivý moment 40,6 Nm
  • šestistupňová převodovka
  • pneu 120/70-17 /160-60-17

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.53
Známkováno: 17x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist