European Junior Cup příští rok na CBR500R

Letos na podzim musela Honda určitě potěšit všechny náctileté s pozitivním vztahem ke sportovním silničním motorkám. Jedna z řady nových pětistovek, představených na výstavě v Miláně, je střižená ve stylu dospělého superbiku, a přitom se na ní dá legálně jezdit už v osmnácti. Honda však jde v podporování mladých jezdců ještě dál, a připravila okruhovou verzi CBR500R pro seriál závodů European Junior Cup.

European Junior Cup příští rok na CBR500R
European Junior Cup se jako na doplňková série osmi kol světového šampionátu FIM World Superbike Championship vrátil na slavné evropské okruhy po krátké pauze minulý rok. Pro talentované mladé jezdce je to ideální příležitost předvést v mezinárodním prostředí své schopnosti před nejvlivnějšími zástupci motocyklového sportu a před nejlepšími světovými závodníky. Jezdecké umění mladých talentů vynikne o to lépe, že všichni dostanou naprosto totožný závodní materiál.
V příštím roce se bude závodit na speciální verzi Hondy CBR500R, upravené pro okruhové závody. Kromě umístění reklam osobních sponzorů nejsou jezdcům povoleny žádné další úpravy.
Jednotná je také cena za sezónu, ve které jsou kromě motorky zahrnuty pneumatiky, servis, palivo, maziva a asistence při závodech. 19 950 Euro plus DPH není zas taková raketa ve srovnání s tím, na kolik vyjde závodní tým jeden víkend ve světových supersportech. Jezdci European Junior Cupu si navíc mohou po skončení sezóny motorky nechat.
Účastníci poháru EJC navíc získají nárok na účast v předsezónním tréninkovém kempu ve Španělsku a na celosezónní tréninkový program se speciální výukou vedenou bývalými mezinárodními závodníky. Vítěz ročníku 2013 získá příležitost jezdit (pokud splní věkové podmínky) v následujícím roce v týmu European Superstock 600 podporovaném značkou Honda.

Tak co tomu říkáte? Jestli máte dobrého sponzora a je vám 14 - 19 let, můžete se zaregistrovat na www.hondaproracing.com/europeanjuniorcup/register. Tady je předběžný kalendář:
  • 29. – 31. března: tréninkový kemp, Alcarras, Španělsko
  • 7. dubna: Aragon, Španělsko
  • 28. dubna: Assen, Nizozemsko
  • 12. května: Monza, Itálie
  • 30. června: Imola, Itálie
  • 4. srpna: Silverstone, Velká Británie
  • 1. září: Nurburgring, Německo
  • 6. října: Magny-Cours, Francie
  • 20. října: Jerez, Španělsko

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist