Harley-Davidson Forty-Eight

Po řadě nepříznivých zpráv přichází z Ameriky konečně jedna pozitivní záležitost, oznámení nového modelu Forty-Eight (48) postaveného na základu řady Sportster 1200.

Harley-Davidson Forty-Eight
Hlavním charakteristickým rysem nové „osmačtyřicítky“ jsou šestnáctipalcové balónové pneumatiky, kvůli kterým také bylo nutné použít podstatně širší přední vidle. Přední kolo jen minimálně zakrývá krátký stylový blatník uchycený společně s brzdovým třmenem. V nabídce by měla být také upravená brzda s historickým tvrdým sedlem a dalšími doplňky.
Model Forty-Eight stejně jako většina custom modelů odvozených z řady Sportster 1200 používá snížený posaz a je jednomístný, přestože je možné dokoupit i druhé sedlo. Video na konci článku zmiňuje také posaz jezdce více nakloněný dopředu. Základ většiny konstrukce vychází z loňské verze Nightster, byla však použita ještě menší nádrž, nižší řídítka, odlišné přední světlo a v neposlední řadě ostřejší úhel přední vidlice slibující obratnější jízdu v zatáčkách.
Dalším poznávacím znamením jsou podvěšená zpětná zrcátka a hlavně tvar nádrže označovaný jako „peanut“ odkazující na historii. Právě od něj je totiž odvozen název stroje Forty-Eight, v roce 1948 byl představen první model Harley-Davidson s tímto charakteristickým sportsteráckým tvarem nádrže.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.42
Známkováno: 31x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist