Gas Gas se pochlubil dvanáctkami

Všichni výrobci zbrojí na novou sezonu o sto šest. Ani španělský Gas Gas nezůstává stát stranou a na city enduro fanoušků útočí fungl novými dvoutaktními modely EC250 a EC300. Podle prvních fotek a zveřejněných informací se rozhodně máme na co těšit.

Gas Gas se pochlubil dvanáctkami
Už na první pohled je zřejmé, že ostré dvoutaktní endura EC250 a EC300 dostaly úplně nový ocelový rám. Proslýchá se, že je doplněn podsedlovkou, která je vyrobena z plastu, což by mělo hrát do karet celkové hmotnosti, ale i pružnosti a absorbování nárazů. Možná právě proto se sedlo položillo o dva centimetry výš, takže při nasedání na dvanáctkové Gasíky bude potřeba nohou švihnout do výšky 96 centimetrů.
Pérování bylo svěřeno značce Sachs a disponuje zdvihy 315 mm vpředu a 320 mm vzadu. Oba dvoutaktní Gasíky dostaly 10,5litrovou nádrž a o přísun paliva se pochopitelně stará karburátor značky Keihin.
Nový je také vzduchový filtr, jež má zabezpečit lepší přísun vzduchu a měl by být odolnější vůči nečistotám. Pod motor dvanáctkových modelů bude v sérii montován protektor. Jednou z nejvýznamnějších novinek se stala spojka. Nyní by měla disponovat o kus lepším průtokem oleje, což by se ve finále mělo podepsat na lepším mazání a chlazení. Suché dvoutaktní Gasy EC250 a EC300 váží 102 kilogramů.
Oko určitě potěší nový dravý design. Nutno přiznat, že červený rám, miniaturní plasty, šmrncovní spojlery nebo temně černé ráfky se Španělům moc povedly. Jestli budou nové Gasy takhle šťavnaté i po jízdní stránce, máme se všichni na co těšit! Cena zatím ještě není známa, ale pravděpodobně bude podobná jako tomu bylo u loňských modelů.


Video


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.43
Známkováno: 14x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist