ktm_rijen
Francouzské retro Mash Von Dutch jako limitovaná edice

Může se sice na první pohled zdát, že se jedná o stylovou přestavbu, nad kterou někdo strávil stovky a stovky hodin, nicméně zdání v tomto případě klame. Motocykl, na který se díváte, je počinem francouzské firmy Mash Motors a potom, co byl jako prototyp představen v Miláně, půjde v omezené sérii do výroby.

Stroj Von Dutch vychází z jiného modelu značky Mash a sice ze stroje s názvem Five Hundred. V trubkovém rámu je uložen čtyřtaktní jednoválec o objemu 397 ccm (vzhledem k názvu poměrně nelogicky), jehož výkon činí 27 koní. Síla sice nevalná, ale k rozhýbání stroje o hmotnosti 151 kilogramů dostačující.

Specialita modelu Von Dutch spočívá v retro-enduro vzhledu, který je podpořen tabulkou se startovním číslem, řídítky s hrazdou, off-road pneumatikami nebo výfuky s opletenými koleny. Důležitým prvkem je i stylové, dvoutónové zbarvení, kombinující hnědou a krémovou barvu.Výroba motorky bude omezena na 200 kusů, a ač se to může zdát trochu zvláštní, bude probíhat v Číně. Mash Motors volí tuto možnost z ekonomických důvodů a v rodné Francii tak probíhá už jen finální montáž a kontrola kvality.Velmi příjemně se tento přístup projevil na ceně. Za každý z dvou set motocyklů, řekne si Mash pouze o 6 490 euro (175 tisíc korun) což je, jak jistě uznáte, velmi příjemná cena za exkluzivitu. Polovina z vyrobených motorek se prodá přímo ve Francii, druhá polovina bude potom volně k dostání v dalších trzích Evropy.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (13x):TOPlist