Energica Eva je svlečený elektrický supersport Ego

O značce Energica jsme v souvislosti s novými modely slyšeli již dříve. Koncept supersportu Ego sklidil slušný ohlas a někoho tak napadl vcelku dobrý nápad, svléci stávající motorku a udělat elektrický streetfighter. Model Eva se představil v plné parádě na milánském motosalonu Eicma.

Energica Eva je svlečený elektrický supersport Ego
Ačkoliv je Energica na technické údaje skoupá, podle všeho to vypadá, že se ze zmíněného Ega zachoval rám i motor. Čistě elektrický pohon by tedy mohl na zadní kolo posílat krásných 134 koňských sil. Oproti Egu byla upravena křivka plynu, která dovolí o něco ekonomičtější a klidnější jízdu. Mělo by se tak podařit prodloužit dojezd, udávaný baterií o kapacitě 11,7 kWh.
Design se nese kompletně v duchu moderních streetfighterů. Přední části dominuje dvouoká ostře střižená maska, doplněná ještě částečnou kapotáží v šedé a zelené barvě. Jezdec má k dispozici široká řídítka a jen malý displej, zastupující funkci budíků.
Zatímco model Ego přijde na trh již během příštího roku, Evu uvidíme nejdřív až v roce 2016. Útěchou budiž alespoň o něco nižší cena, zatímco Ego obdrží tučnou cenovku 34 tisíc dolarů (750 tisíc korun), Eva by mohla být o něco levnější.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist