Parametry motoru pro Ducati 1199 Panigale

Ducati zveřejnilo oficiální čísla pohonné jednotky, která bude pohánět superbike 1199 Panigale. Samotné představení motocyklu se plánuje na blížící se výstavu EICMA v Miláně.

Nový čtyřtaktní dvouválec má pro Ducati typické osy válců svírající úhel 90 stupňů a desmodromický rozvod. V zákulisí se nazývá "Superquadro", protože poměr vrtání a zdvihu  je silně podčtvercový (112 x 60,8 mm). Všechny určitě zajímá výkon - ten poskočil oproti současnému motoru o celých 20 k na 195 koní při 10 750 ot./min! Ne, vážení, nejde o tiskovou chybu, ale pro jistotu ještě jednou: dvouvál s 195 koňmi! Maximální točivý moment je 132 Nm při 9 000 otáčkách.
Přímé vstřikování paliva je samozřejmostí a je ovládáno elektronicky systémem ride-by-wire. K dispozici budou i různé palivové mapy, které si řidič bude moci vybrat. Pohonná jednotka bude spolupracovat s 6stupňovou převodovkou a novou, hydraulicky ovládanou, vícelamelovou, anti-hoppingovou spojkou v olejové lázni. U nového motoru Ducati sází na kvalitu a servisní interval posouvá až na hranici 24 000 ujetých kilometrů.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 21x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.yamaha_brezen_mt10
Objednat reklamu
TOPlist