Intermot 2010: Ducati

Není pochyb, že u Ducati bude „campo principale“ pro modely 2011 italské Miláno. Nicméně expozice na Intermotu nás rozhodně nezklamala. Viděli jsme zde především všechny aktuální sportovní modely příští sezóny.

Intermot 2010: Ducati

Kapitoly článku

848 EVO

Na první pohled se samozřejmě vše točilo kolem hodně diskutované 848 EVO, která byla představena již v červenci. Tento inovovaný sportovní motocykl má zvýšený výkon na 140 k a dosahuje 98 Nm při 9750 ot/min. Motocykl je v sérii vybaven radiálními Monobloc brzdami Brembo a tlumičem řízení. To vše při zachování hmotnosti 168 kg. Nás potěšilo především zjištění, že oproti avizované černé a červené variantě bude motocykl i v původní bílé, ale s červeným rámem a ráfky.

1198SP

Ducati 1198SP bude pro příští sezónu zřejmě vysněným sportovním náčiním všech příznivců značky. Všechny verze 1198 budou mít nově ve standardu DTC (Ducati kontrola trakce), DDA (Ducati data analyzer) a podobně jako Aprilia poprvé v historii u sériového motocyklu DQS (Ducati Quick Shift).
Verze SP má navíc další technické vymoženosti ze závodního okruhu. Počítat tak můžete s hliníkovou nádrží, Öhlins TTX zadním odpružením a specialní spojkou (ducati slipper clutch), která pomáhá jezdci při prudkém podřazování proti nechtěnému smyku a odskoku zadního kola. Navíc to vše, při snížené hmotnosti na 168kg. Verze SP, tak dost podstatně rozšiřuje stávající 1198S a zřejmě za cenu, která bude jen o málo vyšší než původní verze. Pokud uvažujete, že koupíte superbike u Ducati, tak v příštím roce bude zřejmě ta pravá chvíle. Minimálně po stránce elektroniky půjde již v základu o stroj dost vzdálený stávající verzi.

Další foto z výstavy

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist