Ducati Superbike 2012 - vyšší výkon, nižší hmotnost

Ducati se poslední dobou zaměřilo na motocykly mimo segment sportovních strojů. Na trhu se objevil nový Hypermotard 796, Multistrada 1200 a muscle bike Diavel. Ducati ale slibuje sportovním bikerům, že mají počkat na příští rok.

Ducati Superbike 2012 - vyšší výkon, nižší hmotnost
Ducati má ve sportovním odvětví bohaté zkušenosti, za zmínku stojí jistě tituly v šampionátu SBK nebo MotoGP z nedávných let. Pro "civilisty" má v nabídce sportovní modely 848 a 1198, které patří bezesporu k nejkrásnějším superbikům na současném trhu. A právě u poslední jmenované mašiny se příští rok očekávají masivní změny.

Ze zákulisí pronikly informace, že motocykl Ducati Superbike v roce 2012 by měl v základní verzi o dalších 20 koní vyšší výkon (190 koní) a ještě o 9 kg nižší hmotnost. Lehko se to řekne či napíše, ale hůře provádí.
Základem všeho by měl být nový motor V4 o objemu 1 200 ccm místo klasického V-Twinu. Nová koncepce motoru "Superquadrata" by měla mít kromě vyššího výkonu i zvýšený točivý moment, především díky využití poznatků ze závodních mašin Ducati Desmosedici GP9 a GP10.

Naprostou novinkou by měl být motocykl bez rámu. Samotný blok motoru by měl plnit i funkci rámu motorky a díky tomu by mělo dojít je slibovanému snížení hmotnosti. Bezrámový koncept motocyklu si Ducati nechalo zaregistrovat u patentového úřadu již začátkem tohoto roku. Určitě se nebude šetřit s lehkými materiály, jako je hliník nebo karbonová vlákna.
Pozn.: ilustrační foto, Ducati 1198SP

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.11
Známkováno: 19x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist