Ducati Streetfighter + video

Přidané VIDEO. Italové opět nedokázali udržet novinky pod pokličkou a stejně jako před lety při představení nové 1098 unikly snímky a informace o novém modelu o pár dní dříve. Nebudeme tedy čekat do dnešního večera, kdy proběhne oficiální prezentace, a podíváme se na nový Ducati Streetfighter, který již putuje po internetových diskuzích včetně té naší.

Ducati Streetfighter + video


Ducati Streetfighter a Ducati Streetfighter S - oba vycházejí z nového vodou chlazeného dvouválce Testastretta Evolozione o objemu 1099 ccm, převzatého z modelu 1098 a vyladěného na výkon 155 koní. Designově vypadá Streetfighter opravdu hodně neobvykle. Odkrytým rámem a nahrbenou nádrží možná trochu navazuje na Ducati Hypermotard, jinak ale vnáší do nabídky Ducati úplně jiný, podstatně agresivnější styl.
Stejně jako nový Monster 1100 představený před měsícem, dostal Streetfighter jednostranné zavěšení zadního kola, podobný je i rám a odpružení, ortodoxním vyznavačům Ducati udělá jistě radost suchá spojka. Na rozdíl od 1098 má tento naháč méně radikální úhel řízení a delší rozvor, což by se mělo odrazit v o něco pomalejším skládání do zatáček, ovšem na druhé straně v lepší stabilitě a ovladatelnosti.
Streetfighter přijde na trh již na jaře a bude k mání v černé a bílé variantě, v nabídce se ovšem objeví také černá verze Streetfighter S, která je na právě zveřejněných fotografiích. Esko bude ještě o něco vymazlenější stroj, který nabídce kovaná pětipaprsková kola Marchesini, odpružení Ohlins a tu a tam také něco karbonových dílů. Nový Streetfighter by navíc měl dostat také kontrolu trakce, kterou budou nově vybaveny model 1198 - ten bude také představen v Miláně.
Můžete se spolehnout, že tento článek ještě v pondělí večer doplníme o oficiální údaje. Díky výbornému zázemí milánského presscentra přineseme z výstavy EICMA spoustu online reportáží zpráv a fotogalerií. Už si balíme kufry a nabíjíme baterky do foťáků a kamer, za chvíli nám to letí!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist