gasgas_leden
Ducati Panigale V4 jako replika mistrů světa MotoGP a WSBK

Mají předlouhá jména Panigale V4 Bagnaia 2022 World Champion Replica a Panigale V4 Bautista 2022 World Champion Replica, bude jich vyrobeno od každé pouze 260 kusů a stojí opravdu hodně peněz. Kolik? To je jedno, všechny byly během několika hodin vyprodané a koupit si je mohli jenom ti nejlepší zákazníci Ducati.

Loňská závodní sezóna vyšla italské značce naprosto dokonale: titul mistra světa v MotoGP slavil Pecco Bagnaia a mistra světa superbiků Álvaro Bautista. Bylo nevyhnutelné, že to Ducati přetaví také v nějakou pěknou více či méně limitovanou edici svého stávajícího hypersportu, podle očekávání Panigale V4, samozřejmě ve verzi S. Výsledkem jsou již zmiňované modely 2022 World Champion Replica, které Ducati představila na předvánoční oslavě s fanoušky na hlavním náměstí v historickém centru Boloně, kde nesměli chybět ani Bagnaia s Bautistou. Byla to ale jenom taková ochutnávka, protože tou dobou už byla většina dostupných replik vyprodána – podle Ducati to trvalo jenom pár hodin.

A rozhodně to nebylo o tom, jestli vám na tuhle speciální Panigale, jejíž cena se počítá v násobcích standardní V4 S, stačí vaše úspory. Tady byly peníze až na druhém místě, důležitější byla vaše láska k Ducati. Sama továrna totiž obeslala 10 000 svých nejlepších zákazníků po celém světě, kterým nabídla koupi jedné motorky, přičemž ti opravdu TOP zákazníci si mohli pořídit obě varianty (a také to udělali). A jelikož motorek bylo k dispozici pouze 260 od každého modelu (to číslo je odvozené od 1926, data vzniku Ducati), takže 520 dohromady, a oslovených zákazníků 20krát tolik, kolikrát nestačilo ani to, že jste zareagovali promptně. Podle našich informací bylo mezi oslovenými i několik Čechů, kteří nabídku okamžitě akceptovali (a to v době, kdy ještě ani nevěděli cenu), nicméně šance, že se v České republice nakonec nějaká replika objeví, je prý zcela minimální – sama Ducati nakonec rozhodne, komu motorky prodá.

Nejen nám, obyčejným smrtelníkům, tak nezbývá než jen slintat nad fotografiemi. I když ten, kdo by si chtěl repliku udělat z běžně dostupné Panigale, tu možnost má. Samozřejmě že bude postrádat certifikát pravosti, vyfrézované číslo na horních brýlích či zalakovaný podpis Pecca nebo Álvara, což jsou prvky, které dělají onu exkluzivitu, protože jinak se pod kapotami s válečnými barvami toho kterého pilota (pro šikovného lakýru nic neřešitelného) ukrývá technika do značné míry se shodující s modelem Panigale V4 SP2. Jo, to je ta černá karbonová kráska, kterou Ducati představila loni v březnu. I každá World Champion Replica bude mít suchou závodní spojku STM-EVO SBK, výfuk Akrapovič, brzdové třmeny Brembo Stylema R s radiální pumpou MCS, stupačky od Rizomy, závodní plexi, spoustu karbonových či titanových dílů, datalogger DDA a další drobnosti, Bautistova replika navíc bude mít nádrž s obnaženým kartáčovaným hliníkovým pruhem uprostřed. Co je jinak, to jsou kola, kdy si repliky paradoxně musejí vystačit s „obyčejnými“ kovanými hliníkovými ráfky, zatímco SP2 má karbonové. Jenomže tohle bude majitelům úplně jedno, protože zatímco SP2 třeba na okruhu potkáte, tak u World Champion Replic je silně nepravděpodobné, že by kdy opustily teplo garáže či obývacího pokoje.

 

Informace o redaktorovi

Jan Rameš - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):
Motokatalog.czTOPlist