husqvarna_naked
Ducati nabídne 666 Diavelů Diesel

Jestli jsou Italové ve světě známí ještě něčím jiným než těstovinami, pizzou a espressem, pak je to design a móda. Takže když se do společného projektu pustí designéři značky Ducati a kreativci módní značky Diesel, dá se očekávat že výsledek bude stát za to. Tentokrát ze vzájemné spolupráce vyšla limitovaná edice Diavelu v retro-futuristickém stylu.

Jak říká Andrea Rosso, kreativní ředitel firmy Diesel, tahle motorka je inspirovaná "hyperkinetickým dynamismem post-apocalyptického, retro-futuristického světa". Tím se vysvětluje vlastně všechno, a my se můžeme rovnou podívat, jak se módní návrháři postavili k úpravě Ducati tentokrát. Diavel totiž není prvním společným dílem obou značek - před časem jsme tu měli  Monstera 1100 Evo ve vojenské uniformě, navrženého ve spolupráci se stejným týmem.

Leošní Dieselová limitka má ke vzhledu standardního modelu ještě dál. Nedá se říct, že se změnil úplně k nepoznání, ale úprav je tu dost. Plastovou přední masku nahradil ručně broušený nerezový plech, a ze stejného materiálu je také nádrž. Sváry a nýty odkryté, jde tu přesi o styl postapo. Většině ostatních ploch dominuje matně černá, kterou v žáruvzdorné kvalitě návrháři použili i na výfuky. 

Pár detailů, jako jsou přední brzdové třmeny nebo kryty sání pak nechali vyniknout v typickém odstínu červené. Smysl pro detai je vidět na řetězu, jehož pět článků zdobí stejná barva. Otázkou zůstává, proč neobarvili o článek jeden víc, když je edice Diesel je limitovaná počtem 666 kusů. Všechny Diavely z této speciální série dostanou kromě štítku s pořadovým číslem ještě prošívané kožené sedlo, masivnější zrcátka, plachtu na přikrytí motorky a servisní stojan.

Video

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

 

Informace o redaktorovi

Petr Poduška - (Odebírat články autora)
Press - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (8x):
Motokatalog.czTOPlist