Ducati Monster 695

Ducati představila nový model, který ještě letos postupně nahradí populární Monster 620, který se vyrábí již čtvrtým rokem. Jak napovídá samotný název, vzduchem chlazený motor s válci v pravém úhlu dostal 75 ccm zdvihového objemu navíc a díky tomu dává o slušných 10 koní navíc. Celkově tedy nabídne stádečko 73 koní při 8 500 ot/min, což při suché hmotnosti 168 kg jen posílí jeho sportovní charakter, a zároveň splní požadavky normy euro3. Po stránce vzhledu pouze zmizel miništítek, který zdobil 620.

Ducati Monster 695
Zvýšil se také točivý moment - z předchozích 56 Nm na 62 Nm při 6 750 ot/min, takže se zvýší také využitelnost motocyklu při jízdách ve dvou. Díky změně poměru vrtání a zdvihu by však měl být motor teoreticky trochu ostřejší, takže uvidíme, jak to s tou jízdou ve dvou bude v reálu. U nového modelu Monster 695 se také zvýšily servisní intervaly z 10tis km na 12tis km.


No a na co se můžeme od Ducati dále těšit? Tipoval bych, že dalším adeptem na inovaci bude Multistrada 620, když už je k dispozici nový motor...


Cena této novinky pro český trh ještě nebyla stanovena, dostupný by měl být zhruba od května 2006.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist