Ducati Diavel 2015: nový motor a LED světlo

Na autosalonu v Ženevě se včera podle očekávání představila druhá generace Ducati Diavel. Změny nejsou na pohled nijak zásadní: nový design se promítl vlastně jenom do předního světlometu a výfukových koncovek. Diavel ale dostal také nová agregát - dvouválec Testastretta 11° se dvěma svíčkami v každém válci.

Kapitoly článku

Výkonová špička nového dvouválce zůstává na hodnotě 162 koní, ale bude k dispozici už v 9 250 otáčkách, na rozdíl od 9 500 u předchozího modelu. Stejně jako u Multistrady, vybavené stejným motorem od loňska, se i tady zlepší hlavně zátah odspodu a mírně naroste točivý moment. Pocitově se od nového motoru dá očekávat také klidnější a plynulejší chod.
Vizuální změny najdeme na výfukovém systému, který už v základní výbavě připomíná laďák Termignoni z kolekce Ducati Performance, nové kryty chladičů a zmíněné přední světlo s LED diodami. 

První kusy se podle neověřených zpráv mají na trhu objevit už letos v dubnu se zhruba stejnou cenovkou jako stávající model. V nabídce nebude chybět ani provedení Carbon.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.


Stáhněte si vybrané fotografie na pozadí vašeho PC

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (8x):TOPlist